Grupy


GzG Hooligans (GieKSa z Gisza Hooligans)

Grupa „sportowców” która powstała w 2005r. Osoby należące do GzG początkowo zaczynali od siłowni i trenowania boksu jednak dziś trenują mieszane sztuki walki. Bez wątpienia dzięki tej grupie podział kibiców na Giszowcu jest na korzyść GieKSy. To Ci ludzie kierują ruchem kibicowskim na dzielnicy.

 

LArMO „Malunkarze”
Grupa powstała pod koniec 2006r. Osoby należące do niej są odpowiedzialne za propagowanie trójkolorowych barw na dzielnicy. LArMO rozkleja plakaty, wywiesza transparenty zapraszające na mecze przy bukowej, organizują akcje charytatywne i promocyjne, demonstrują elementy opraw meczowych na ulicach Giszowca i malują graffiti o tematyce kibicowskiej. Bez wątpienia najbardziej widocznym elementem są graffiti których powstało grubo ponad 100. Pod tym kontem grupa stworzyła prawdziwy ewenement, nie ma w Polsce drugiej dzielnicy tak ozdobionej pracami kibiców jak Giszowiec. LArMO malowało też w Sławkowie, na Dąbrówce Małej, Podlesiu, Janowie, Załężu, Wełnowcu, Tauzenie, Jaworznie (Szczakowa), Nikiszowcu, na Paderewie, na Ligocie oraz na Murckach. Szczególnie współpraca z ostatnią dzielnicą pozwoliła nabrać rozpędu pod tym kontem na obu dzielnicach. Grupa działa po dziś dzień starając się promować życie kibicowskie na dzielnicy.
Od marca 2011 weszła w skład grupy Caliber’64.

MG’64 (Młoda GieKSa’64)
Są tą młodzi kibice GKS-u starający się działać na każdej płaszczyźnie kibicowskiej. Często wspomagają w różnych działaniach LArMO i GzG.