HC GKS 0-4 Jastrzębie

14.10.2012

W niedzielę Ci, którzy nie mieli dosyć wrażeń wybrali się do Satelity, by zobaczyć spotkanie GieKSy z Jastrzębiem w ekstralidze hokejowej. Na trybunach pojawiło się ok. 800 osób. W pierwszej i trzeciej tercji prowadzimy sporadyczny doping. Większość ludzi była chyba zbyt zmęczona po Ostrawie by pojawić się w Satelicie.

Przebieg meczu

Niestety dzisiejszego późnego popołudnia hokejowa GieKSa poległa drużynie JKH GKS Jastrzębie 0-4, pierwszy raz nie strzelając nawet jednej bramki. W naszym składzie zabrakło dzisiaj Jareda Browna I Marcina Frączka.

Pierwsza tercja upłynęła pod znakiem walki. Bramka stracona już w 2. minucie wcale nie podcięła naszym zawodnikom skrzydeł. Podbramkowych sytuacji było dużo, niestety żadnej nie udało się wykorzystać. Dwa razy graliśmy w przewadze jednego zawodnika po karze dla zawodnika jastrzębskiego, niestety drużyna nie była w stanie dobrze zamknąć przeciwnika w tercji i strzelić bramki. Najaktywniejsi w tej części spotkania byli Filip Drzewiecki i Mateusz Bepierszcz.

Druga część spotkania zaczęła się od trochę niemrawej gry z naszej strony, JKH dość szybko dochodził do naszej bramki, już na początku byliśmy bliscy utraty drugiej bramki, kiedy to po strzale zawodnika Jastrzębia krążek trafił w naszą poprzeczkę. W połowie tercji GieKSa grała w podwójnym osłabieniu, jednak jastrzębianom nie udało się tego wykorzystać. Pod koniec tercji gra gospodarzy poprawiła się, zaczęliśmy napierać na bramkę przeciwnika, niestety bez bramkowego rezultatu.

Ostatnia odsłona spotkania zaczęła się atakami naszej drużyny. Jednak dość szybko straciły one impet i dalsza gra przypominała tą z 2. tercji. Najlepszą okazje do strzelenia bramki miał Bartłomiej Bychawski. Niestety pod koniec spotkania nasi gracze ponownie opadli z sił, przez co hurtowo straciliśmy aż 3 bramki. To już kolejny mecz w którym tracimy bramki na kilka chwil przed końcową syreną. W naszej grze najbardziej zauważalną bolączką, na co zwrócił uwagę trener Jacek Płachta, jest na pewno złe rozgrywanie krążka przy grze w przewadze.

Jacek Płachta:
„Nie wystartowaliśmy tak jak chcieliśmy, pierwsza minuta – od razu bramka. Strata krążka 3 na 2, takie coś nam się nie może zdarzyć. W drugiej tercji graliśmy całkiem nieźle, do momentu 5 na 3. Jeżeli się nie wykorzystuje sytuacji 5 na 3, nie oddaje się ani jednego strzału, to już była kwestia czasu. Jastrzębie nam pokazało jak się rozgrywa przewagi. Nad tym musimy popracować. Muszę powiedzieć, że od niektórych zawodników, od tych liderów, którzy powinni być liderami w tej drużynie, na razie tego nie widać. Ja oczekuję od nich o wiele więcej. Nie jestem zadowolony z dzisiejszego meczu, bo nie można być zadowolonym. Mamy młodą drużynę która walczy, a jeżeli niektórzy myślą, że są tutaj tylko po to żeby się pobawić w hokej, to nie ze mną. Dzisiaj widziałem, że paru zawodników może nie miało swojego dnia, ale mieliśmy się dzisiaj zrehabilitować za przegraną w Toruniu, niestety nie udało się. Będziemy walczyć dalej we wtorek.”

Tym spotkaniem zakończyliśmy drugą rundę rozgrywek. Przed nami jeszcze 4, miejmy nadzieję że drużyna się obudzi i w każdym meczu będzie walczyć o zwycięstwo. Mecz inaugurujący 3. rundę już we wtorek, kiedy ponownie do Katowic zawita mistrz Polski.

HC GKS Katowice – HK Ciarko Sanok
wtorek, 18.30