HC GKS Katowice 6-1 Zagłębie Sosnowiec

16.09.2012

Tego dnia graliśmy z odwiecznym rywalem zza Brynicy, nic więc dziwnego że na trybunach zasiadło ok. 1500 widzów, którzy dopingowali świetnie spisujących się hokeistów ze stolicy Górnego Śląska. Jedyna flaga jaka zawisła w Satelicie to GKS KATOWICE.


Przebieg meczu

Zawodnicy HC GKS Katowice pokonali Zagłębie Sosnowiec 6:1 (2:0, 1:1, 3:0). Jest to ich pierwsze zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Bramki dla GieKSy zdobywali: Jared Brown i Kacper Guzik – po 2 oraz Justin Chwedoruk. Przedstawiamy krótką relację z meczu autorstwa SowikaRobercika.

Spotkanie przebiegało pod dyktando GieKSy, na co wpływ miało szybko osiągnięte dwubramkowe prowadzenie. Znakomitą okazję do odwrócenia losów spotkania sosnowiczanie mieli na początku drugiej tercji, kiedy non stop grali z przewagą jednego lub dwóch zawodników. Na ich nieszczęście, w bramce stał Zane Kalemba, który tylko raz dał się zaskoczyć i przepuścił krążek do siatki. Tymczasem do bramki Michała Elżbieciaka krążek wpadał jeszcze czterokrotnie, potwierdzając tym samym dominację GKS-u Katowice.
Kibice, którzy postanowili odwiedzić dzisiaj satelitę na pewno się nie zawiedli. Hokejowa GieKSa odniosła zwycięstwo pokonując Zagłębie Sosnowiec 6:1 (2:0, 1:1, 3:0) i zgarniając komplet punktów. Ponownie na chyba największą pochwałę zasługuje Zane Kalemba. Nasz torman ze stoickim spokojem łapał dobre strzały Zagłębia, a kilka razy nie dał szans przeciwnikowi w sytuacji sam na sam.

Ekspresowa pierwsza bramka Justina Chwedoruka otworzyła wynik spotkania. Całą pierwsza część spotkania należała do trójkolorowych. Zaskoczeni sosnowiczanie nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej akcji. Jako drugi na listę strzelców wpisał się Jared Brown.

W drugiej tercji nastąpił jedyny wysyp kar dla naszego zespołu. Przez ok 4 minuty graliśmy w osłabieniu, z czego większość czasu nasz zespół musiał bronić się tylko trzema zawodnikami. Zagłębie nie było w stanie wykorzystać tej przewagi. Dopiero na 30 sekund przed końcem kary dla ostatniego zawodnika GKSu, bramkę dla gości zdobył Rafał Cychowski. Była to jedyna bramka dla drużyny Zagłębia w tym meczu. W odpowiedzi 2 minuty później do bramki bronionej przez Michała Elżbieciaka ponownie trafił Jared Brown, który coraz bardziej wyrasta na najlepszego gracza PLH w punktacji kanadyjskiej.

Ostatnia odsłona to ponownie duża przewaga GieKSy, jedna bramka Kacpra Guzika oraz dwie Justina Chwedoruka. Poprawa gry w przewadze oraz znikoma liczba kar w porównaniu do poprzednich meczów to najbardziej widoczne zmiany w naszej grze, które mogą pomóc jeszcze bardziej rozwinąć się naszej drużynie.

Następny mecz już we wtorek: w Oświęcimiu GieKSa zmierzy się z Unią.

HC GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
1:0 00:24 Chwedoruk – Drzewiecki – Chwedoruk
2:0 06:09 Brown – Preece (5/4)
2:1 26:07 Cychowski – Voznik – Dołęga (5/4)
3:1 28:25 Brown (5/4)
4:1 45:24 Guzik
5:1 46:23 Chwedoruk – Drzewiecki
6:1 54:22 Guzik – Szymański – Grobarczyk
Kary: 12-16 min.
Widzów: 1500.
HC GKS: Kalemba (Szczerba) – Bychawski, Cescon, Popko, Frączek, Bepierszcz, Preece, Bigos, Sucharski, Chwedoruk, Drzewiecki, Galant, Gwiżdż, Brown, Komorski, Wiecki, Śmiełowski, Krokosz, Guzik, Grobarczyk.Trener: Jacek Płachta.
Zagłębie: Elżbieciak (Dzwonek) – Stefanka, Kulik, Szewczyk, Zachariasz, Podsiadło, Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga, Kuc, Duszak, Kozłowski M., Kozłowski T., Luka, Kurz, Jaskólski, Białek, Twardy. Trener: Mariusz Kieca.