HC GKS gromi Zagłębie

Ostatnie spotkanie sezonu 2012/2013 nie przyniosło wielu emocji, a katowiczanie gromiąc sosnowieckie Zagłębie 9-1 zapewniło sobie piąte miejsce na zakończenie sezonu. Miłym akcentem był fakt, iż gospodarze zagrali w tym meczu w … strojach wyjazdowych, a po końcowej syrenie kapitan „trójkolorowych” Robert Grobarczyk podziękował kibicom za wsparcie podczas meczy w katowickiej hali. Oprócz niego za wsparcie podziękował popularny „Zenek” – Zane Kalemba.

Od początku meczu widać było, iż sosnowiczanie nie mieli ochoty na jakikolwiek wysiłek fizyczny w tym dniu i bardzo rzadko zagrażali katowickiej bramce, natomiast gospodarze chcieli godnie pożegnać się ze swoimi fanami i szukali okazji do zdobycia gola. Worek z bramkami rozwiązany został w 4 minucie, przez Bepierszcza, który wykorzystał podanie zza bramki od Komorskiego. Chwilę później zawodnik gości znalazł się sam na sam z Kalembą, lecz wynik nie ulegał zmianie. Kolejne bramki zdobyli Mahbod dwie oraz kapitan – Robert Grobarczyk i po pierwszej tercji było 4:0.

Druga tercja podobnie jak pierwsza nie była porywającym widowiskiem a jedynego w tej części gry zdobył Mahbod, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. W połowie tej tercji Zane Kalembę zastąpił Nikifor Szczerba.

Ostatnia część gry przyniosła 5 bramek, cztery z nich zdobyli gospodarze. Najpierw na listę strzelców wpisał się Bepierszcz, a półtora minuty później czwartą bramkę w spotkaniu zdobył Mahbod, który strzałem w krótki górny róg nie dał szans Kielerowi. Kiedy Frączek sfinalizował trójkową kontrę w Katowicach liczono na dwucyfrówkę, jednak rozluźnienie w szeregach katowickiej defensywy wykorzystał Podsiadło, zdobywając honorowe trafienie dla swojej drużyny. Kropkę nad i postawił Campbell, wykańczając kontrę 2 na 1.

Słaby, nudny mecz, jednak czego można wymagać, kiedy przeciwnik przyjeżdża na mecz bez ambicji i zaangażowania. Sosnowiczanie nawet nie próbowali prowokować zawodników gospodarzy. Podopieczni trenera Płachty urządzili sobie grę sparingową, mądrze grając w defensywie i kombinacyjnie w ataku. Miłym akcentem było podziękowanie za wsparcie przez cały sezon od całej drużyny, a podziękował kapitan Robert Grobarczyk oraz pupil katowickiej publiczności Zane „Zenek” Kalemba.