House of Gladiators

24.06.2017

Nowa organizacja MMA która postanowiła zorganizować swoją pierwszą galę w katowickim AWF-ie przyciągała uwagę wielu kibiców, tym bardziej że w oktagonie mieli pojawić się stali bywalcy z Bukowej i Roosevelta.

Na gali pojawiło się wiele znanych osobistości, zwłaszcza ze świata MMA m.in. Marcin Held, Agnieszka Niedźwiedź czy Łukasz „Juras” Jurkowski, który poprowadził  galę razem z Krzysztofem Pieczyńskim z katowickiego magistratu. Warto też dodać że gala House of Gladiators została objęta honorowym patronatem miasta Katowice, a poza walkami całe wydarzenie zostało uświęcone wieloma atrakcjami. Widownia mogła podziwiać m.in. pokaz gimnastyczny, taneczny, koncert skrzypaczki czy nawet walki średniowiecznych rycerzy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak na tak duże wydarzenie przystało, nie mogło zabraknąć aukcji charytatywnej na której zebrano aż 6500 zł na Dom dziecka „Tęcza” oraz Miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach.

Publiczność jednak czekała na kwintesencje tej gali, czyli walki zawodników MMA. Główne pojedynki poprzedziły dwie walki amatorskie, a już w pierwszej widownia głośno ożyła, dopingując naszego kolegę z Ligoty, który zwyciężył decyzją jednogłośną.

Kolejny i najbardziej wyczekiwany przez nas pojedynek to walka SEMI-PRO, w której brał udział Wojownik z Giszowca oraz Gladiator z Rybnika. Walka po 27 sekundach zakończyła się zwycięstwem katowiczanina przez TKO. Publiczność, a zwłaszcza liczna, ponad 30-osobowa delegacja Giszowca głośno wspierała swojego przedstawiciela. Szacunek dla rywala za walkę, tym bardziej że 2 tygodnie wcześniej walczył na gali IWT. „Chuligani zawsze razem…” niosło się po hali katowickiej akademii.

Równie dużo emocji dostarczyły kolejne walki zawodowe, a zwłaszcza ostatnie z nich, gdzie występowali zawodnicy, którzy zgromadzili na trybunach ogromną ilość swoich kibiców. Warto zaznaczyć że większość walk kończyła się przez TKO, co na pewno robiło spore wrażenie na publice.

Gratulacje dla zwycięzców, szacunek dla pokonanych… GzG Hooligans

Poniżej przedstawiamy wyniki:

WALKA AMATORSKA
Sebastian Wawoczny vs Michał Szczepański – Michal Szczepański wygrywa decyzja jednogłośną.

WALKA AMATORSKA
Krystian Kosowski vs Marek Noga – Marek Noga wygrywa przez TKO

WALKA SEMI-PRO
Patryk Klapsia vs Marcin Wnuk Lipiński – Marcin Wnuk wygrywa przez TKO

WALKA ZAWODOWA
Pavel Baklanov vs Dariusz Ząbek – Dariusz Ząbek wygrywa przez TKO

WALKA ZAWODOWA
Ruslan Chapko vs Kamil Wojciechowski – Kamil Wojciechowski wygrywa przez TKO

WALKA ZAWODOWA
Ivan Slyvinskyi vs Przemysław Fajer – Przemysław Fajer wygrywa- decyzja jednogłośna

CO- MAIN EVEN FIGHT
Artem Petrevich vs Krzysztof Marczuk – Krzysztof Marczuk wygrywa przez TKO

WALKA WIECZORU
Andrei Zaksheuski vs Piotr Poniedziałek – Piotr Poniedziałek wygrywa przez TKO

Zdjęcia: fotokorpus.pl Tomasz Pierzycki