Hradec Králové 1-0 Baník Ostrava

09.05.2015, sobota

Pierwszy od niepamiętnych czasów sobotni wyjazd Baníka wypadł kibicom Baníka do oddalonego o 200km od Ostrawy Hradca Hralove.
W pięknym 95. tysięcznym mieście od 110 lat swoje mecze rozgrywa drużyna “F.C.” która na swoim koncie ma jeden tytuł mistrza Czechosłowacji.

Na wyjazd do Hradca tradycyjnie już różnymi środkami transportu wybrało się 318 kibiców Baníka i 6 osób z GieKSy.
Na trybunie Baníka większość osób ubrana była w białe koszulki, goście byli dobrze oflagowani a poza tym zaprezentowano cztery okolicznościowe transparenty łączące się w dwa zdania. Pierwszy bezpośrednio odnoszący się do śmierci Dawida kibica Concordii i drugi pośrednio odnoszący się do ww. sytuacji zadający pytanie “kiedy to spotka nas?”.  Oprócz tego Baníkowcy odpalili trochę pirotechniki po której strażacy użyli sikawek.

Nie często się zdarza by na meczach Baníka to rywal posiadał lepszą oprawę, tak jednak zdarzyło się tym razem. Fani Hradca obchodzący jubileusz klubu rozwinęli dość dużą, oczywiście jak na Czeskie warunki sektorówkę w klubowych barwach z hrebem i konturami ziemi, oczywiście w klubowych barwach. Całość dopełniał napis “Już 110 lat nasz czarno biały świat’.

Mecz zakończył się niespodziewanie, 1-0 wygrała drużyna gospodarzy będąca totalnym ligowym outsiderem, dzięki temu przedłużyła matematycznie swe szanse na utrzymanie w elicie, najprawdopodobniej tylko na jedną kolejkę. Do końca ligi pozostały jeszcze tylko 3 rundy spotkań a drużyny z Hradca Kralove i Czeskich Budziejowic mają 5 punktów straty do czternastego Liberca (z którym zagrają za tydzień) i 8 do dwunastego Baníka. Warto dodać, że w 27 rundzie odbyło się także spotkanie na ligowym szczycie Sparta – Viktoria Plzen, wygrali goście powiększając swą przewagę nad ACSem do 6 punktów i tylko cud może im odebrać mistrzowski tytuł.

Pełna galeria z meczu Baníka znajduje się tutaj: Galeria

Źródło: gieksa.pl