II Piknik rodzinny ku pamięci Arka „Tasiego” Tasarka

03.07.2021, sobota

Wczoraj odbyła się II edycja Pikniku Rodzinnego ku pamięci Arka „Tasiego” Tasarka, który jest organizowany przez kibiców GieKSy z Giszowca i Murcek. Coraz lepsza współpraca obu grup zaowocowała jeszcze większym przedsięwzięciem niż poprzednia edycja. Od tygodnia prognozy pogodowe wzbudzały nasze obawy, lecz ostatecznie „Tasi” zadbał by nie spadła żadna kropla deszczu, a wszystko odbyło się w jak najlepszej atmosferze.
Piknik rozpoczynamy turniejem, który został poprzedzony minutą ciszy oraz pierwszym pokazem pirotechnicznym. Tegoroczne zmagania na boisku zostały rozszerzone do 16 drużyn, a ich zwycięzcą okazała się ekipa z Zawodzia, pokonując w finale drużynę przyjaciół Tasiego. Równolegle toczono bój w przeciąganiu liny, gdzie najlepsza okazała się Jaworznicka GieKSa, wygrywając finał z ekipą Persona Non Grata.
Poza tym przygotowano masę atrakcji dla dzieci m.in. dmuchańce, watę cukrową, GieKSik, warsztaty plastyczne, balony z helem, malowanie twarzy, tor przeszkód, zabawy taneczne i wiele innych, nad którymi piecze sprawowała grupa trójkolorowych animatorek (brawo).
Nie zabrakła także grilla, zimnych napojów oraz innych zawodów indywidualnych typu „bokser” czy rzut piłką lekarską.
Cieszy fakt że mimo iż impreza była reklamowana jedynie w wewnętrznym gronie, to pojawił się na niej tłum ludzi, złożony głównie z GieKSiarskich rodzin i ich przyjaciół. Praktycznie, przez cały czas, każda atrakcja była mocno oblegana.
Poza uczczeniem pamięci Arka, naszym celem była również zbiórka funduszy na pomoc małej Mai. Jeśli chcielibyście, a jeszcze się nie dołożyliście to możecie to zrobić poprzez https://pomagam.pl/majaf… do czego mocno zachęcamy!

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA!

Podziękowania za pomoc:
sklep „Blaszok”, Ultras GieKSa’03, sk1964, Wesoła Girls’64 oraz restauracji „Między Nami”.

W turnieju udział wzięły drużyny: Banik Ostrawa, Torcida Piekary Śląskie (młodzi), JKS Jarosław, GieKSa z Gisza, Przyjaciele Tasiego (Giszowiec), Murcki, Zawodzie, Burowiec & Wełnowiec, Jaworzno, Witosa & Załęże, Młode Katowice, Mysłowice, Dąb, Ligota, Hołdunów & Lędziny, oraz Persona Non Grata.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen

FILM: 03.07.2021 II Piknik rodzinny ku pamięci Tasiego