GKS Katowice 0-1 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

22.07.2011, piątek 19:00 – widzów 3200

Pierwsza bramka w rozgrywkach I ligi 2011/2012 padła na stadionie GieKSy, niestety do bramki strzeżonej przez Jacka Gorczycę. GKS Katowice przegrał inaugurujący rozgrywki mecz z Niecieczą. Po pierwszym meczu ciężko oceniać siłę zespołu, tym bardziej, że w obu klubach doszło ostatnio do poważnych zmian. Już w 8 minucie meczu groźny strzał z 30 metrów oddał Jan Beliancin, bramkarz gości z trudem wybił piłkę. Była to jedyna groźna akcja GieKSy w I połowie. Po stracie bramki w 75 minucie GieKSa ruszyła do ataku. W ostatnich minutach gospodarze przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale zabrakło skuteczności.

Źródło: gieksiarze.pl

Relacja kibica GieKSy

Inauguracja kolejnego I-ligowego sezonu przy Bukowej, wypadła w piątek z niezbyt interesującym przeciwnikiem. Jak ktoś słusznie zauważył, kiedyś takie drużyny przyjeżdżały do Katowic modląc się żeby trzy bramki to był najniższy wymiar kary. Niestety, ale dzisiaj mamy inne czasy. Właściwie to wszystko co by można powiedzieć o tym meczu. Kiepska gra, doping średni, i przegrana. Podczas gdy część kibiców dopingowała inni zaczęli cisnąć na zawodników co nie powinno mieć miejsca. Oby jak najmniej takich spotkań.

Źródło: zin SK1964 nr 36 (Katowice) sierpień 2011

Tego dnia na płocie w okolicy gniazda zawisł transparent poświęcony niedawno zmarłemu ultrasowi z Giszowca, ŚP EMI.

Oflagowanie: GÓRNIK ZABRZE, GLADIATORS, trans ?UPS! GRATULACJE, TYLKO NIEŻYWI PRZESTANIEMY BYĆ MŚCIWI, GÓRNY ŚLONSK, GIEKSA JEST TYLKO JEDNA, trans EMI, GKS KATOWICE & BANIK OSTRAVA, GKS KATOWICE, VIP oraz na gnieździe UG.

FILM: 22.07.2011 GKS Katowice – BRUK-BET Nieciecza