KKS Lech Poznań 0-1 KS Górnik Zabrze

30.04.2023, niedziela 17:30 – widzów 28 112

Relacja Ultras GieKSa

Wyjazd Górnika na Lecha wypadł w tym roku w mocno wydłużony weekend majowy, jednak nie wpłynęło to negatywnie na liczbę wyjazdowiczów, również tych z GieKSy. W niedzielne przedpołudnie do stolicy Wielkopolski, specjalem wybrało się 1218 osób, a w liczbie tej ujętych jest również 94 GieKSiarzy, 31 kibiców Wisłoki i 3 fanów ROW Rybnik. Warto nadmienić, że wspólnie z kibicami do Poznania udał się Lukas Podolski. Podróż mija na wspólnej integracji, w ogóle się nie dłużąc.
Po przyjeździe do Poznania zostajemy załadowani do przegubów, którymi byliśmy transportowani pod stadion, ta podróż zdecydowanie odbiegała od wcześniejszej i żółwim tempem po ok. godzinnej jeździe docieramy pod stadion. Wejście, jak zdążyliśmy się przyzwyczaić na Lechu, idzie sprawnie i przed pierwszym gwizdkiem wszyscy meldujemy się na sektorze. Na stadionie bardzo dobra frekwencja, a na wyjście piłkarzy, ultrasi Lecha prezentują oprawę pod tytułem „KOLEJORZ LIFESTYLE” z dużą sektorówką, kartonami i racami, całość ogólnie miła dla oczu.
Z sektora gości od pierwszych minut niósł się głośny doping, uskrzydlający piłkarzy, którzy objęli prowadzenie i nie wypuścili go już do końca spotkania. Apogeum prezentacji Górnika to racowisko z kilkudziesięciu rac. Od tego momentu doping bez koszulek, co razem wyszło bardzo fajnie. Z akcentów GieKSiarskich, to przez cały mecz wisi flaga KSGKS, zza której przez cały mecz dopinguje nasza grupa.
Po meczu chwila radości z piłkarzami, dosyć długie trzymanie na sektorze, a potem powrót przegubami, jeszcze dłuższy niż w drogę na stadion… Po dotarciu do pociągu rozpoczyna się dalsza integracja, w niektórych przypadkach przedłużona do końca majówki. Torcidzie dziekujemy za gościnę. Do zobaczenia na wyjazdowym szlaku!
GieKSa&Górnik ole!

Zawodzie-H

Z Giszowca obecna jedna osoba.

FILM: 30.04.2023 Lech Poznań – Górnik Zabrze DOPING

FOTOGALERIA: TorcidaTV.com.pl

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net