GKS Katowice 2-0 Sandecja Nowy Sącz

29.10.2011, sobota 18:00 – widzów 2100

Relacja GieKSiarza

Ostatnia wygrana z Piastem dla wielu była najważniejszą wygraną w sezonie, jednak patrząc na tabele każda wygrana jest na wagę złota, dlatego każdy kto przyszedł w sobotą na Bukową mógł wierzyć, że i tym razem trzy punkty zostaną w Katowicach. Owszem, już na początku mieliśmy szansę na objęcie prowadzenia, bo po błędzie bramkarza Sandecji piłka strzelona w pustą bramkę dosłownie minęła słupek o centymetry, zabrakło szczęścia. Reszta spotkania piłkarsko minęła dość monotonnie i bez większych emocji aż do 84 min. gdzie po ładnej akcji bramkę głową zdobył Rakels. Gdy już zbliżał się koniec spotkania, po faulu na naszym zawodniku w polu karnym, 11-tkę na bramkę zamienił Baliancin. Doping i radość na blaszoku ekstra! Warto zaznaczyć, że z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, pod zegarem zapłonął krzyż ze zniczy ku pamięci kibiców, którzy serce oddali naszej GieKSie, a nie ma ich już wśród nas. Dostało się Centrofałszowi za sytuację w klubie. Jako ciekawostkę można zaznaczyć łysego sędziego, który dostał kilka ciepłych słów za swoje kontrowersyjne decyzje, ale widocznie nie robiło to na nim wrażenia gdyż po każdym humorystycznym epitecie pod swoim adresem uśmiechał się, albo po prostu głośno się śmiał – ot taki wesołek :)

Źródło: zin SK1964 nr 38 (Katowice) listopad 2011

Kibice by uczcić pamięć zmarłych kolegów zapalają znicze w kształcie krzyża na tle flag.

Wieszają też transparent „Król, Krysiak, Karczewski – grabarze GieKSy” by kolejny raz zaznaczyć swoje niezadowolenie z zarządu i sponsora.

Oflagowanie: PISAK, EMI ['] SALSA, DURA, GKS GKS KATOWICE-FANS JESTEŚMY JAK ZARAZA, GÓRNY ŚLONSK, FORZA GKS, GLADIATORS, GIEKSA JEST TYLKO JEDNA, PIEROŃSKIE HANYSY, oraz na gnieździe UG.

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 29.10.2011 GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz SKRÓT

Relacja sportowa

GKS Katowice: Sabela – Sobotka, Kowalczyk, Napierała (13′ Hołota), Rzepka, Pitry, Beliancin, Chmiel, Goncerz (46′ Chwalibogowski), Zachara (74′ Feruga), Rakels

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł – Fechner, Frohlich, Midzierski, Woźniak, Jędrzejowski (75′ Szczepański), Berliński, Leśniak, Gawęcki, Wiśniewski (79′ Chmiest), Aleksander

Po derbowym zwycięstwie z Piastem Gliwice, GieKSa po raz kolejny wygrała przy Bukowej. Tym razem gorycz porażki musieli przełknąć piłkarze Sandecji Nowy Sącz. Dla naszego zespołu bramki zdobyli Deniss Rakels w 82 minucie i z rzutu karnego w 90 minucie Jan Beliancin.

GieKSa zaatakowała rywala już w pierwszych minutach meczu. Dogodne sytuacje stworzyli Damian Chmiel i Deniss Rakels. Łotysz mógł wyprowadził GKS na prowadzenie już w 7 minucie, kiedy to po tym jak piłkę „wypluł” bramkarz Sandecji Marek Kozioł, spudłował na pustą bramkę. Chwilę później nieskuteczny był Damian Chmiel. W kolejnych minutach GieKSa nadal raziła nieskutecznością.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Nasz zespół miał przewagę, której jednak nie potrafił udokumentować. Kilka razy bramce Sabeli zagroził Dariusz Gawęcki. Na szczęscie jednak dla GieKSy jego strzały nie były celne. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do 82 minuty. Po kapitalnym dośrodkowaniu Bartłomieja Chwalibogowskiego, piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował głową Deniss Rakels. GieKSa nie zamierzała się po tym bronić. W 90 minucie po faulu Rafała Berlińskiego na Damianie Chmielu sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u. Pewnym egzekutorem okazał się Jan Beliancin.
Po tym zwycięstwie nasz zespół awansował na 13 miejsce w tabeli.

Źródło: gkskatowice.eu