GKS Tychy 1-2 Dolcan Ząbki

19.05.2013

„Królowie Śląska GKS Katowice”

Nie tak dawno nie było nam dane obejrzeć „derbowego ” spotkania drużyn z Katowic i Tychów które odbyło się w Jaworznie dlatego w niedzielne przedpołudnie postanawiamy zwizytować stadion, który mieści się na terenie naszego Fan Clubu, gdzie swoje mecze domowe rozgrywa GKS Tychy. Nie niepokojeni przez nikogo meldujemy się tam już półtorej godziny przed meczem i na pół godziny przed meczem z Dolcanem Ząbki jesteśmy na stadionie w 240 osób.

Na stadionie nie wspomagają nas żadne zgody. Umiejscawiamy się w sektorze obok nominalnego młyna. Kibiców „gospodarzy” podstawionym autobusem przyjechało ok. 40 i zaprezentowali się bardzo mizernie, nie dopingują i nie mają ze sobą żadnej flagi. Siadają na trybunie krytej, po jakimś czasie robią pokazówkę i biegną w naszą stronę w 20 osób. Jak zwykle nic z tego i pozostaje nam werbalne upokarzanie rywala, który pomimo naszych zachęt nie był w stanie nic odpowiedzieć na nasze prztyczki. Pytamy piłkarzy Tychów po co grają, skoro kibiców nie mają i w 40 minucie zawijamy się z powrotem do Katowic. Kiedy przejeżdżamy wzdłuż stadionu kibice Tychów wybiegają za sektor, jednak jak zwykle we wszystko wmieszali się ci co zawsze.

Tyszanie w ciągu ostatniego czasu zostali już 2 raz upokorzeni przez kibiców z Bukowej tylko po to by znali swoje miejsce w szeregu, a jest niżej niż ktokolwiek by się spodziewał.

GKS KATOWICE KRÓLOWIE ŚLĄSKA