KS Cracovia Kraków 2-0 KS Górnik Zabrze

30.01.2023, poniedziałek 19:00 – widzów 7038

Relacja GieKSiarza

W tym roku ekstraklasa ruszyła już w styczniu. Górnicy rozpoczęli od poniedziałkowego wyjazdu do Krakowa na mecz z Pasami, gdzie udali się autokarami w 794 osoby, w tym 59 Wisłoka, 22 GieKSa i 17 Hajduk. Na sektorze jesteśmy na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem, gdzie większość dostosowała się do apelu i zabrała ze sobą szal, co dało fajny efekt. Mimo mizernej gry zabrzańskiej 11-stki, prowadzimy konkretny  doping. Cracovia jest słyszalna tylko po bramkach i w końcówce. Po obu stronach obyło się bez bluzgów. Żabole na wyposażeniu, poza flagami mają kilka transparentów; jeden dla swojego zarządu i drugi dla fana Hajduka Split. Pamiętali też o 25 rocznicy śmierci fana Czarnych Słupsk – bo tyle minęło 10 stycznia od zabicia przez policjantów 13-letniego kibica „Przemek Czaja Pamiętamy”. W Zabrzu jesteśmy ok. północy.

Giszowiec obecny w 2 osoby.

Relacja Cracovii

Wróciliśmy. W końcu! Po 3 miesiącach ponownie mogliśmy spotkać się na trybunach i głośno sławić najwspanialszy Klub na naszym globie.
Termin meczu oraz pogoda raczej nie były czynnikami, które mocno zachęcały do przyjścia na stadion. Nie przeszkodziło to jednak najwytrwalszym fanatykom stawić się przy Kałuży i wspierać Pasy w walce o kolejne ligowe punkty.
Sektor D jak na ostatnie sezony wyglądał nieźle. Oczywiście mierzyć musimy znacznie wyżej i celem zawsze będzie komplet, natomiast trzeba patrzeć na sytuację realnie. Ciężko z rundy na rundę zapełnić cały sektor, więc trzeba cieszyć się z tego, że krok po kroku idziemy w dobrym kierunku. Liczymy na to, że obecni na każdym meczu będą zachęcać kolejne osoby do wspólnej zabawy, a swoją cegiełkę do zwiększenia frekwencji dołożą również piłkarze.
Doping tego wieczoru stał na przyzwoitym poziomie. Bywały mecze lepsze, bywały mecze zdecydowanie gorsze pod względem wokalnym, więc naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Pozbyliśmy się „zimowej rdzy” i teraz będzie już tylko lepiej.
Kibice Górnika szczelnie wypełnili sektor gości i wokalnie zaprezentowali się naprawdę dobrze, szczególnie w I połowie.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FILM: 30.01.2023 Cracovia Kraków -Górnik Zabrze DOPING