KS Górnik Zabrze 0-1 Legia Warszawa

04.03.2023, sobota 20:00 – widzów 21 396

Relacja GieKSiarza

Tego dnia za równo przy Bukowej jak i Roosevelta rozgrywano hit-owe spotkanie, była to więc idealna sytuacja by zadebiutowała nowa zgodowa flaga „KSGKS” na obu stadionach. Nasi zabrzańscy bracia swój mecz rozgrywali o 20:00, więc nie mieliśmy zbyt wiele czasu by dostać się do Zabrza, po ostatnim gwizdku na Bukowej. Jednak dla chcącego nic trudnego i chodź spóźnieni to docieraliśmy każdy na swój sposób na stadion im. Ernesta Pohla. Nie jesteśmy wstanie stwierdzić czy było nas 100 czy kilka razy więcej, ważne że nasi zgodowicze kolejny raz mogli na nas liczyć. Górnicy mocno mobilizowali się na to spotkanie, czego efektem był nabity młyn i ponad 21 tysięcy widzów. Niestety sektor gości jest zamknięty, przez planowaną budowę czwartej trybuny. W 20 minucie grupa Ultras Górnik Zabrze prezentuje oprawę pod tytułem „BAGAŻ PEŁEN DOŚWIADCZEŃ” z sektorówką przedstawiającą walizkę z doczepionymi zdjęciami i wpinkami w kształcie herbów zgód. Fotografię i wpinki symbolizowały wzloty i upadki oraz przyjaźnie na dobre i złe, które trwają po dziś dzień. Całość została uzupełniona sreberkami oraz pirotechnikom odpaloną na dwie raty. Najpierw białe, a następnie czerwone race.
Górnik przez cały mecz był głośno wspierany przez Torcidę. Wiara odżyła gdy w 65 minucie jeden z gości został ukarany czerwonym kartonikiem. Widzowie mieli nadzieje że tą przewagę drużyna śląskich miast wykorzysta i zdoła chociaż wyrównać spotkanie. Tak się niestety nie stało i 3 punkty jadą do stolicy.

Relacja Ultras Górnik Zabrze

Na szlagierowym meczu z warszawską Legią prezentujemy oprawę, której hasło brzmiało
„BAGAŻ PEŁEN DOŚWIADCZEŃ”.
Główną częścią prezentacji była sektorówka, która przedstawiała walizkę z doczepionymi trzema zdjęciami, a także wpinkami i herbami zgód.
Kibicowanie naszemu Górnikowi można porównać do długiej podróży, trwającej wiele dekad. Każde pokolenie przeżywało lepsze lub gorsze chwile w swojej „podróży” za Górnikiem.
Wybierając wydarzenia (przedstawione za pomocą zdjęć) chcieliśmy pokazać te dobre (mecz z Manchesterem City, początki Torcidy…) jak i te gorsze chwile (spadek w 2009 roku).
Wpinki przedstawiające herby Naszych zgodowiczów są wyrazem przyjaźni i szacunku.
Dziękujemy Wam za lata wzajemnego wsparcia na kibicowskim szlaku, mimo przeciwności losu.
Życzymy sobie i Wam, by przyszłe lata przyniosły kibicom Górnika same dobre chwile i doświadczenia.

Z kibicowskim pozdrowieniem
UGZ

FOTOGALERIA: TorcidaTV.com.pl

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net