KS Górnik Zabrze 0-1 TS Wisła Kraków

16.10.2021, sobota 17:30 – widzów 15 079

Relacja GieKSiarza

Spotkanie w Zabrzu z krakowską Wisłą jest samo w sobie dość mobilizującym wydarzeniem wśród górniczej wiary. Tym bardziej że goście zamówili tysiąc biletów, co rozpoczęło spekulacje czy tym razem pojawią się z nimi śmieRdziele, kończąc tym samym bojkot meczów u największego rywala. Tak się nie stało, tym bardziej że Ruch grał w podobnym czasie domowe spotkanie, a Wiślakom nie udało się wykorzystać zamówionej puli. Zjawili się w ok. 550 głów, przyjeżdżając transportem kołowym. Na wyposażeniu maja takie flagi jak m.in.: WIERNOŚĆ, WISŁA KRAKÓW, UW – ULTRA WISŁA, NH – NOWA HUTA, JAWORZNO, CHRZANÓW, KRZESZOWICE, WISŁA, BRONOWICE, STARZY BYWALCY, OLKUSZ, SKAWINIA. Poza tym wywiesili transparenty. Jeden ku pamięci śp. NADAJ oraz dwa dotyczące niekończącej się telenoweli z rekinami w roli głównej: PRZYJDZIE KARA NA DUKATA BO OKRADAŁ KLUB I BRATA oraz KTO OKRADA WŁASNY KLUB MOŻE SOBIE KOPAĆ GRÓB.

Już przed meczem, obie grupy  zaczęły wokalny festiwal nienawiści. Potem goście byli raczej nie słyszalni. Czasem wydawało się że w ogóle siedli na dupie i nie prowadzili dopingu. Górnicy tego dnia mogli liczyć na wsparcie swoich zgód, gdzie widoczne delegacje Wisłoki, ROWu oraz GieKSy której szacuje się na ok. 70 głów. Wisi również nasza flaga GÓRNICZY KLB SPORTOWY.

Poza tym nie można zapomnieć o przedstawieniu jakie funduje zarząd Torcidzie, gdzie napuszczają psy na pomieszczenia zajmowane przez kibiców, co było powodem że flagi zawisły dopiero kilkanaście minut po pierwszym gwizdku. Jakby tego było mało, na wejściu każdy był kontrolowany z odzieży, a osoby posiadające na niej jakieś symbole anty byli zawracani lub zmuszeni oddać ciuchy do depozytu. Cyrk jakiego kibicowska Polska jeszcze nie widziała. Czekać tylko jak wybuchnie bunt na trybunach, a zegar już tyka…

Giszowiec obecny w 5 głów.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net