KS Górnik Zabrze 1-0 MKS Pogoń Szczecin

01.12.2023, piątek 20:30 – widzów 10 239

Relacja GieKSiarza

W pierwszy dzień grudnia Górnicy podejmowali u siebie Portowców. Na stadionie, mimo mrozu zjawiło się ponad 10 tysięcy widzów, w tym grupa kibiców Pogoni, która mimo zakazu pojawiła się dzięki uprzejmości Żaboli. Po stronie Górnika zasiada tego dnia m.in. ok. 30 GieKSiarzy. Sam mecz poprzedzono minutą, ciszy by uczcić pamięć czterech górników którzy zginęli w wypadku przed kilkoma dniami na KWK Sobieski w Jaworznie. Smutne, tym bardziej że to kolejny rok gdy w kopalniach giną górnicy przed swoim świętem.
W Zabrzu jak co roku, na meczu barbórkowym nie zabrakło górniczych akcentów, od orkiestry, przez kibiców w mundurach górniczych, do transparentu który zawisł na początku meczu w centralnej części młyna „NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN”.
W późniejszym czasie zostaje zastąpiony płótnem z treścią skierowaną do zabrzańskiego magistratu, który po długiej batalii zadeklarował chęć odsprzedania klubu: „ZAMYDLIĆ OCZU, NIE POZWOLIMY SOBIE NIGDY WIĘCEJ!!! CIESZĄ NAS JASNE DEKLARACJE, LECZ BĘDZIEMY PATRZEĆ WAM NA RĘCE!!!”. Tradycyjnie nie obyło się również bez wokalnych przytyczek dla władz miasta, jednak w głównej mierze skupiono się na dopingu dla drużyny Górnika, która od 5 minuty uzyskała prowadzenie. Poza tym na Torcidzie wisiał również transparent dla jednego z kibiców „MARIC WRACAJ DO ZDROWIA” oraz płótno przypominające że na następnym meczu w Zabrzu świętowane będą urodziny KSG „#75leciewkomplecie”.
Co do Portowców to przyjechali na zakazie w dwóch grupach. Jedna transportem kołowym, a druga pociągiem specjalnym. W sumie zjawili się w 441 głów, wspierani przez Dynamo Berlin. Dopingują cały mecz, a przez moment mimo mrozu, bawią się nawet bez koszulek. Na wyposażeniu mają dwa płótna, wizytówki reprezentujące hool’s ze Szczecina i stolicy Niemiec,  oraz dwa transparenty.

Relacja GieKSiarza (Witosa)

Zimowa sceneria nie odstraszyła 10-ciu tysięcy fanów Górnika oraz Gości którzy solidną bandą na zakazie dopingowali swój zespoł.
Jako że spotkanie odbywało się w terminie Barbórkowym to też na trybunach widocznych kilkunastu kibiców w galowych górniczych mundurach.
Konkretny doping Torcidy przeplatany z pozdrowieniami do pseudodziałaczy i pani Szulikowej.
Widocznych kilkudziesięciu GieKSiarzy…
Zadowoleni z postawy piłkarzy zmarznięci zawijamy się w swoje strony żegnając się umawiamy się na kolejny domowy mecz z Wartą kiedy to będzie obchodzone 75 lecie KSG…
GIEKSA & GÓRNIK
SZCZĘŚĆ BOŻE GRUBIORZE

ARO

FOTOGALERIA: TorcidaTV.com.pl

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (2)