KS Górnik Zabrze 1-3 BKS Lechia Gdańsk

18.04.2022, poniedziałek 17:30 – widzów 8432

Relacja GieKSiarza

Lany poniedziałek przyciągnął na Roosevelta blisko 8,5 tysiąca widzów. Ultrasi Górnika z rozpoczęciem meczu prezentują oprawę, rozwijając sektorówkę przedstawiającą zabrzańskiego fana odpalającego race na tle kamer z dopiskiem „Art. 59. – UBIM (Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych)”. Do tego rozwinięto uzupełniający transparent o treści „Przestępczość stadionowa, codziennie zaczynamy ją od nowa”. Po chwili całość została okraszona świecami dymnymi w pomarańczowej kolorystyce.
Kolejną choreografię Górnicy zaprezentowali w drugiej połowie. W centrum młyna rozwinięto sektorówkę z logo Torcidy, a na całej długości trybuny fanatyków odpalono pirotechnikę. Machano przy tym dużymi flagami na kij.
Żabole z dobrym dopingiem przez cały mecz. Wspierani byli przez ponad 70 GieKSiarzy z flagą „GKS KATOWICE”, która zawisła w centralnym punkcie młyna. Poza tym fani KSG pamiętali o kolegach za kratami, rozwieszając transparent „SPOKOJNYCH ŚWIĄT”  z dopisanymi ksywami swoich kibiców.
Co do fanów gdańskiej Lechii to pojawili się w sektorze gości w 102 osoby. Na składzie maja transparent dla kolegi który niedawno odszedł do sektora niebie” ŚP. PITER oraz flagę „Szyk i Elegancja”. Ostatecznie po bardzo dobrym meczu, to goście cieszą się z 3 punktów.

Giszowiec obecny w 9 głów.