KS Górnik Zabrze 3-3 GKS Piast Gliwice

10.09.2022, sobota 20:00 – widzów 19114

Relacja GieKSiarza

Derby przy Roosevelta zgromadziły ponad 19 tysięcy widzów. Tego dnia Torcidę wspierali kibice GieKSy (ok. 120), ROWu Rybnik i Wisłoki (28). W sektorze Zabrzan nie mogło zabraknąć flagi „Szlachta Gliwic”, która niegdyś należała do fanów Piasta, a dziś jest solą w ich oku.
Fani spod znaku KFC noc przed derbami wykorzystali by dokonać remontów graffiti Górnika, lecz odwagi starczyło im na zaledwie dwie prace. Przyjechali jednak do Zabrza w rekordowej liczbie! Na sektor gości weszło 797 osób, w tym 150 kibiców GKSu Jastrzębie. W sumie, razem z tymi co zostali pod bramami było ich 820.
Ten fakt wypomnieli Kurczakom Zabrzanie, wywieszając transparent „JESTEŚCIE TU Z NASZEGO POWODU”, z mapą na której widać liczby fanów Piasta na innych wyjazdach. Poza tym gospodarze prezentują w centrum młyna sektorówke przedstawiającą logo Torcidy, do której odpalają masę czerwonych rac.
Piastunki bez oprawy, na składzie maja tylko kilka flag na kij. Starają się dopingować, robią to nawet bez koszulek, lecz ciężko się przedrzeć przez moc decybeli jaką dysponuje KSG.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FILM: 10.09.2022 Górnik Zabrze – Piast Gliwice OPRAWA

FILM: 10.09.2022 Górnik Zabrze – Piast Gliwice DOPING