KSZO Ostrowiec 1-0 GKS Katowice

19.10.2001

Pierwsza Relacja

Katowiczanie zawitali do Ostrowca w 60 osób. Mieli nie zostać wpuszczeni z powodu przebudowy ostrowieckiego stadionu, lecz ostatecznie mecz obejrzeli. Na stadionie mieli drobne przepychanki z ochroną.

Druga Relacja

GieKSa melduje się w 46 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwa dni przed meczem katowiczanie dowiedzieli się, że w Ostrowcu wydano decyzję o nie wpuszczaniu ich na stadion. Popartą przez prezydenta miasta i kogo tam jeszcze. Klub gospodarzy twierdził później, że taką informację przekazał GKS-owi znacznie wcześniej. Mimo wszystko katowiccy fanatycy postanowili pojechać. Czterech z nich dotarło pociągiem i pojawili się na stadionie o normalnej porze. Reszta podróżowała transportem ogumionym. Z uwagi na niezbyt dokładną znajomość aktualnej sytuacji na drogach (załapali się na objazd), ich kawalkada aut spóźniła się na rozpoczęcie pojedynku. To z kolei uniemożliwiło im przedostanie się na stadion w sposób mało rzucający się w oczy. Przemieszczając się po opustoszałych już ulicach większą grupą, szybko zostali przechwyceni przez mundurowych. Ci natychmiast chcieli ich odesłać z powrotem do autobusu. Oczywiście katowiczanie okłamali swych rozmówców, że kierowca nieistniejącego autokaru został odesłany celem zażycia niezbędnego wypoczynku. Funkcjonariusze zarządzili poszukiwania autokaru, które oczywiście zakończyły się fiaskiem. Po długich negocjacjach kibice GKS-u weszli jednak na stadion podczas drugiej płowy spotkania.

Relacja KSZO

W związku z tym, że przebudowywana jest trybuna dla gości klub nie wpuszcza kibiców przyjezdnych. Fani z Katowic jednak przyjechali konkretną 40-osobową ekipą i po krótkim spięciu z ochroną i psami wchodzą na stadion. Nas w młynie ok. 200. Razem z nami jest 8 fanów poznańskiego Lecha, których gościmy przed i po meczu.

Źródło: http://www.ultrasworld.eev.pl/

Relacja GieKSiarza

Nas 58 głów. Na meczu dochodzi do małego starcia z ochroną. Dzień wcześniej w 20 osób młodej ekipy atakujemy w Katowicach autobus wiozący kibiców Ruchu. Starcie na naszą korzyść. Ruchu było więcej od nas.

Źródło: zin DIABLOS 2001 nr 5 (Ruda Śląska)