Lech Poznań 1-2 GKS Katowice

13.03.1993

Piłkarze GKS-u przerwali imponujacą passę Lecha, który nie przegrał na Bułgarskiej od 8 czerwca 1991 roku. Wtedy również przegrał z GieKSą 1:2.

Na tym meczu pojawiło się 26 fanów GKS-u; 22 jechało z Katowic, a 4 przyjechało z Gniezna. Po meczu autokarem z zawodnikami pojechali do Jarocina, gdzie przesiedli się na pociąg do Katowic.

W drodze powrotnej katowiczanie wyjebali wypasioną jak na tamte czasy fane Kolejarza z Ostrowa Wielkopolskigo. Podczas tego wyjazdu elitarna grupa wyjazdowa podjęła decyzję o pójściu własną drogą na meczach w Katowicach. Postanowiono że od tego momentu chuligani GieKSy będą siadać na sektorze D, a wstęp na niego mieli tylko wyjazdowicze. Tak też się stało podczas następnego meczu przy Bukowej z Szombierkami. Na sektorze D zasiadło 50 kiboli którzy wywiesili skrojoną fane Lecha.

Źródło: Monografia GieKSy Tom II i magazyn ULTRA

Tego dnia swój debiut zaliczył katowicki fan-club z Gniezna, który na meczu pojawił się w 4 osoby. Przyszli od strony sektorów zajmowanych przez gospodarzy, z flagą na plecach. Nikt ich nie ruszał, bo każdy myślał że to jakiś żart. Cała ta sytuacja mocno rozwścieczyła poznański FC Gniezno.

Źródło: forumGieKSy