Manhattan & Piotrowice Cup II


W grudniu 2009 zostaliśmy zaproszeni na turniej organizowany przez Manhattan i Piotrowice. Poza nami wystąpiły też drużyny z Manhattanu, Piotrowic, Łazisk (KSG), Kostuchny, Ligoty, Ochojca i Poremby(KSG).

Po losowaniu, które odbyło się parę dni wcześniej obie grupy prezentowały się tak:
Grupa I – Poremba, Ligota, Ochojec, Piotrowice
Grupa II – Łaziska, Kostuchna, Giszowiec i Manhattan

Turniej odbył się w SP nr 27 na Manhattanie. Większość ekip zameldowała się w dobrych liczbach – my meldujemy się młodym składem, po drodze zdobywając śmierdzącą myckę.
Chłopaki z Manhattanu i Piotrowic przygotowali nawet stanowisko, na którym można było kupić gadżety GieKSy i Górnika.
Każda drużyna dostała zgrzewkę wody i pizzę, za co wielkie dzięki.
W turnieju docieramy do półfinału, który przegrywamy z zwycięzcami całego turnieju, czyli z Żabolami z Poremby. W walce o III miejsce przegrywamy po ciężkim boju 8:7 z Manhattanem.
I tak meldujemy się w samym środku tabeli.

Między meczami został też zorganizowany turniej w przeciąganiu liny, który wygrywają GieKSiarze z Piotrowic, my zadowoliliśmy się III miejscem.

Specjalnie na tą okazje EM i PHS przygotowały sektorówke z żółtym Mikołajem i napisem Wesołych Świąt, co im wyszło bardzo dobrze.
Ogólnie przez cały turniej przewinęło się ok. 250osób. Warto zaznaczyć, że podczas całego turnieju zostaje też przeprowadzona zbiórka na kolegę z Łazisk, który jest na przymusowych wakacjach (PDW).

Po turnieju udajemy się na chwile do domów, by wrócić i wspólnie świętować z całą reszta w jednym z lokali na Piotrowicach. Zabawa i śpiewy trwały do samego rana.

Wielkie dzięki dla organizatorów tego turnieju za zaproszenie.