MFK Karviná 1-3 FC Baník Ostrava

05.11.2023, niedziela 15:00 – widzów 4838

Relacja Banika

W ramach ligi Baník odwiedził pobliską Karwinę przy okazji małych derbów Śląska. Na ten mecz apelowano o jednolity strój w kolorze czarnym i posiadaniu szala. Kibicowską organizacją meczu zajął się fan club Banika z Karviny, wspólnie z Ultrasami Baníka, którzy na tydzień przed rozpoczęli promocję spotkania w sieci i na ulicach poprzez plakaty oraz transparenty.
Przed meczem zorganizowano pochód na godzinę 12:45 na placu Masaryka. W marszu wzięło udział kilkuset Chaharów. Dużym plusem było to, że wszyscy uczestnicy uczciwie podążali za flagą Karwiny i nie wyprzedzali. Tak to powinno wyglądać! Podczas pochodu można było usłyszeć specjalnie przygotowaną na ten mecz okazjonalną przyśpiewkę:

Bílomodrá je,
celá Karviná…
Věrní Baníku,
jako jedna rodina!!!

Na zbiórce odpalono niebiesko-białe bomby dymne, po czym wszyscy ruszyli na stadion. Razem z flagą Karwiny, na pochodzie miała pojawić się wielka powiewająca flaga Karwiny na kiju, lecz po kilku powiewach wiatru maszt zakończył swój żywot i drogę na stadion trzeba było pokonać bez machania flagą. Marsz odbył się w spokojnej atmosferze wąskimi uliczkami Karwiny. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy miejscowym więzieniu, gdzie po przywitaniu się z więźniami otrzymaliśmy odpowiedź w postaci „Banik Pičo”!
Jeśli chodzi o sam mecz, to bilety na stadion w Karwinie były wyprzedane już na kilka dni przed spotkaniem, więc można było spodziewać się wysokiej jakości atmosfery po obu stronach. Otrzymaliśmy 856 biletów. Przed meczem pożegnał się z karierą Michal Papadopulos, który karierę rozpoczynał w Baniku. Prezentujemy dobrze oflagowany sektor, gdzie na pierwszym planie wisi płótno Karwiny i naprawioną w międzyczasie machajka, która wcześniej uległa zniszczeniu. Od początku ruszamy z wysokiej jakości dopingiem, który pobudził mocno piłkarzy do działania, gdyż jeden strzał za drugim leciał od rozpoczęcia na bramkę MFK. Repertuar tego meczu został wzbogacony o wspomnianą już pieśń i piosenkę „Karviná město Baník”.
W drugiej połowie ostrawscy piromani mieli okazję zabłysnąć stroboskopami w choreografii, przy której ponownie współpracowali Ultras Baník i karwinski FC. Oprawa „BÍLOMODRÁ KARVINÁ” (biało-niebieska Karwina), uzupełniona biało-niebieskimi długimi balonami oraz zorza polarna, która właśnie była widoczna na niebie :) .
Na mecz kibice MFK przygotowali prezentację, na którą składała się sektorówka z motywem stadionu, którą uzupełnił transparent „ROBIMY WŁAŚCIWY GEST, WSPIERAMY NASZ KLUB, MIASTO”, oraz dwa transy na kijach z herbami miasta i klubu. Ich wokalne wsparcie dla drużyny nie ustępowało przez cały mecz.
Stadion Karwiny był oblegany przez ponad tysiąc Chacharów, 856 w sektorze „gospodarzy”, a reszta była rozproszona po trybunach. Razem z nami tego dnia 21 kibiców GKS Katowice i 30 ROW Rybnik – dzięki!

Giszowiec wspiera Banik tego dnia w 2 osoby.

FOTOGALERIA: chachari.cz