MKS Kluczbork 3-0 GKS Katowice

04.09.2010, sobota 17:00

W sobotnie popołudnie przeżyliśmy prawdziwe déjà vu… Może nikt nie spodziewał się cudów od nowego zaciągu i magii nowego trenera, ale KU*WA wszyscy wierzyli, że kopacze pokażą charakter i ambicję! Ludzie przyodziani w trykoty GieKSy pokazali dokładnie takie same pseudoumiejętności jak w zeszłym sezonie – też chuja zagrali i dostali trójeczkę. Nim wszyscy GieKSiarze (455 osób) weszli do klatki to jeszcze czekały na nich dwie niespodzianki… Na początek kamerowanie po wyjściu z autokarów, a potem darmowe bułki od miejscowych działaczy (+ woda). Wielkie brawa! Jednak na szczęście są stadiony, na których kibice przyjezdni nie są złem koniecznym! Na płocie zawisły trzy flagi: GKS KATOWICE, Małopolska i Jaworzno. Doping od początku meczu praktycznie nie istniał, były jakieś próby, ale na tym się skończyło… W drugiej połowie, przy takiej postawie grajków – w klatce były tylko rozmowy… Powody do radości mieli kibice MKS-u, którzy przez cały mecz bardzo dobrze się bawili. Wywiesili kilka flag i prezentują oprawę na którą składały się transparenty na kij.

Po końcowym gwizdku wykrzykujemy do grajków: „wypie*dalać, wypie*dalać!” i w ponurych nastrojach wracamy do Katowic. Do Kluczborka jechało z nami 11 kibiców KSG i 3 z Banika – dzięki za wsparcie!

Poniżej komunikat z oficjalnej strony MKS-u Kluczbork (mkskluczbork.pl), jaki ukazał się po meczu. Właśnie tak się buduje relacje z kibicami! Oby więcej takich ludzi w naszej piłce!

„Zarząd MKS Kluczbork oraz Służby Porządkowe pragną wyrazić słowa podziękowania dla Kibiców GKS Katowice za dobrą postawę przed, podczas i po meczu MKS Kluczbork – GKS Katowice w dniu 4 września 2010 r. Kibice z Katowic udowodnili, że stadion może być bezpiecznym miejscem sportowej rywalizacji i żywiołowego dopingu. Życzymy Kibicom GieKSy wielu radosnych chwil i w przyszłości ponownie zapraszamy do Kluczborka”.

Jackoow

Źródło: zin SK1964 nr 26 (Katowice) wrzesień 2010

Relacja Kluczborka

Mecz z GKS-em gromadzi u nas w młynie ok. 180 szala. Na płocie wieszamy nasze główne flagi z Kluczborskimi Rezydentami na czele. W drugiej połowie robimy oprawę na którą składają się transparenty na kijach. Co do gości to jak sami się oceniają przybywa ich 455 osób. Doping średni z ich strony i skupiający się bardziej na tym co myślą na temat swoich piłkarzyków. U nas doping  przez cały mecz , w pewnych momentach nawet i bardzo dobry, który niesie naszych piłkarzy do łatwego  zwycięstwa nad Gieksą 3:0.

Źródło: zin SK1964 nr 26 (Katowice) wrzesień 2010