MKS Korona Kielce 0-0 KS Górnik Zabrze

08.02.2020, sobota 15:00

Relacja GieKSiarza

Choć do startu naszej ligi jeszcze 3 tygodnie, to wielu z nas postanowiło nie czekać i korzystając z okazji wesprzeć naszych braci z Górnika na wyjeździe do Kielc. Podróżujemy pociągiem specjalnym, do którego dosiadamy się w Katowicach, głośno dając wyraz naszej przyjaźni „GieKSa, Górnik Ole…”. Torcida zadbała, by każdy z nas miał komfortowe warunki podróży oraz by nikomu nie zaschło w gardle, dzieląc się złocistym trunkiem. Widać wśród wiary utęsknienie za szlakiem. Same uśmiechnięte mordy, w dobrym klimacie i doborowym towarzystwie. To jest to czego nam brakowało przez zimę.
Niestety podróż nie trwała zbyt długo i po niespełna dwóch godzinach meldujemy się na dworcu w Kielcach, skąd przewożą nas autobusami pod stadion przy ul. Księdza Piotra Ściegiennego. Było nas tylu, że nie dla wszystkich starczyło miejsca i część załogi musiała czekać na swoją kolej. Ogólnie było nas o wiele więcej, niż jest wstanie pomieścić sektor gości (777), jednakże dzięki uprzejmości gospodarzy zostaliśmy zapewnieni, że po wejściu docelowej grupy każdy zostanie wpuszczony. Tak też się stało i po wejściu pierwszej części, reszta również została wpuszczona w ekspresowym tempie, z kontrolą, jakiej każdy kibol by sobie życzył.
Na trybunach Suzuki Areny pojawiło się tego dnia 7109 widzów. Korona z licznym młynem umiejscowionym na górnej trybunie dobrze dopingowała. Równie dobrze oflagowali też swój sektor i zaprezentowali w drugiej połowie oprawę skierowaną do piłkarza (Jacek Kiełb), który po 1,5-rocznej przerwie wrócił do MKS-u, by pomóc mu w walce o utrzymanie. Koroniarzy wspierało 20 fanów Naprzodu Jędrzejów z narodową flagą.
Torcida w Kielcach pojawiła się w ponad 1500 głów, w tym wsparcie GieKSy 120, ROW-u 37 oraz Wisłoki 91 osób, dobrze oflagowując sektor gości. Na składzie mieli kilka transparentów dla fanatyków: Górnika „Mara wracaj do zdrowia”, Wisłoki „Malarz trzymaj się!” oraz Hajduka „Pajser – Počivaj u miru Božjem” (Spoczywaj w pokoju bożym), który został zamordowany przez policję. Górnicy w drugiej części spotkania prezentują w sektorze gości flagowisko z transparentem „Nadejdzie wiosna i lepsze czasy”. Dodatkowo całość została okraszona racami, z których część ląduje poza sektorem. Przez cały mecz prowadzą konkretny doping i dobrze się bawią, do tego stopnia, że mimo, że „piździło jak w kieleckiem”, to większość zdecydowała się dopingować bez koszulek.
Spotkanie skończyło się bezbramkowym remisem, a my zanim rozpoczęliśmy drogę powrotną, jesteśmy jeszcze przetrzymywani ok. pół godziny na sektorze. W Katowicach jesteśmy ok. 20:00. Nas jak wcześniej było wspomniane 120 głów z flagą „Banditen”, w tym 13 osób z GzG – dziękujemy za konkretną gościnę.

Oflagowanie KSG: ULTRAS, SEKCJA KNURÓW, KS WISŁOKA, TORCIDA, ŚP. PASTOR, GÓRNIK ZABRZE, BANDITEN, TORCIDA GLIWICE, TORCIDA RUDA ŚLĄSKA, BĘDZIEMY Z TOBĄ AŻ DO ŚMIERCI oraz transparenty.

Oflagowanie MKS: BRYGADA ŚWIĘTOKRZYSKA, HERB, WITAJ W MIEŚCIE KORONIARZY, NAPRZÓD JĘDRZEJÓW, KORONA KIELCE, 1973, SCYZORY, ULTRASI, KOMPANIA BRACI, EG’73, ŚP. MAŁPA oraz transparenty „Czeplin wracaj do zdrowia” i „#MZW2020 – Marsz Żołnierzy Wyklętych”.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (2)

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (3)

FOTOGALERIA: AdamM