Mural Jana Furtoka w Katowicach

22.07.2021, czwartek

Relacja GieKSiarza

W Katowicach powstał mural poświęcony legendzie GKS Katowice Janowi Furtokowi.
Pomysł powstania takiej pracy pojawił się ponad rok temu, a w jego realizację zaangażowali się kibice GieKSy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”. Długo trwało dopełnienie formalności w Urzędzie Miasta Katowice, ale dzięki determinacji naszych fanów mural ostatecznie powstał. W czwartek 22 lipca, prace zostały zakończone, więc późnym wieczorem nastąpiło uroczyste kibicowskie otwarcie, gdzie odpalono symboliczne 9 rac, bo taki numer na koszulce nosiła legenda GKSu. Ten numer jest zresztą zastrzeżony i nikt inny w barwach GieKSy już z nim nie zagra.

FOTOGALERIA: GieKSa.pl

FOTOGALERIA: GieKSa.pl (2)

Dokładnie tydzień później, 29 lipca o godzinie 15:00 Jan Furtok wraz z rodziną, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” Karol Pallado, radny miasta Katowice Krzysztof Pieczyński oraz Jan Urban — trener Górnika Zabrze, a prywatnie przyjaciel Jana Furtoka — wspólnie przecięli wstęgę pod dziełem kibiców GieKSy — muralem przedstawiającym legendę naszego klubu.

Mural zlokalizowany w śródmieściu Katowic jest wyrazem szacunku i docenienia dla wkładu, jaki wniósł Jan Furtok w rozwój GKS-u Katowice nie tylko w aspekcie czysto piłkarskim, ale i organizacyjnym, gdyż pełnił on w klubie także role prezesa oraz trenera.

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wręczyli sprawcy całego zamieszania pamiątkową antyramę oraz bukiet kwiatów. Nie zabrakło również wielu wspólnych zdjęć oraz zakulisowych rozmów.

Cieszymy się ze w końcu ten projekt został zrealizowany i legendarny piłkarz jakim jest Jan Furtok, dołączył do grona upamiętnionych w ten sposób ludzi zasłużonych dla naszego regionu.

FILM: 29.07.2021 Uroczyste odsłonięcie muralu Jana Furtoka

FOTOGALERIA: GieKSa.pl