GKS Katowice 1-0 Olimpia Grudziądz

19.11.2011, sobota 18:00

Wczoraj odbył się długo oczekiwany mecz pomiędzy GieKSą i Olimpią Grudziądz kończący rundę jesienną w naszym wykonaniu. Na tym meczu zaplanowano fetę z okazji 15-lecia zgody kibiców z Katowic i Ostrawy. Z Banika tego dnia dotarło na Bukową ok. 500 szali, wszyscy ubrani w jednakowe mycki, ale jak to wiadomo na takich meczach po chwili nie można było sugerować się tym kto jest kim. Główna grupa kibiców z Bazalu zasiadła na sektorze D. Tego dnia cały płot na estadio był ozdobiony flagami, Czesi wzięli ze sobą 4 płótna (Chuligani z Bazalu, FC Banik Ostrava, Chachari i Novojicinsko).

Mimo mroźnej pogody na Blaszoku panowała gorąca atmosfera, tym bardziej że nasi piłkarze już w 3 minucie zdobywają gola na miarę zwycięstwa. Jednak tego dnia każdy skupiał się bardziej na zabawie niż na tym co dzieje się na murawie. UG’03 wspólnie z ultrasami FCB prezentują flagowisko w barwach GieKSy i Banika, następnie do góry wznoszą ogromna sektorówkę „GieKSa 15 Banik” i gdy ona opada odpalają race tworząc wspólnie z flagami chaos. Po meczu dziękujemy Banikowi za wsparcie i piłkarzom za zwycięstwo.

Oflagowanie: FORZA GKS, SK1964, GLADIATORS, CHULIGANI Z BAZALU, CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, GIEKSA&GÓRNIK, GÓRNY ŚLONSK, NOVOJICINSKO, GKS KATOWICE, UG, GIEKSA&BANIK, FC BANIK OSTRAVA, CHACHARI.

Relacja GieKSy

Spotkanie to zostało rozreklamowane w naszych szeregach jako mecz, podczas którego będziemy świętować 15 lecie naszej zgody z kibicami Banika Ostrava. Przygotowania trwały jakiś czas i przyniosły całkiem niezłe efekty. Na stadionie melduje się 4 tysiące widzów, z czego większość na Blaszoku. Tego dnia wspiera nas spora grupa Banikowców, którzy określajaą się na 400-450 głów. Na płocie wisi kilkanaście flag z czego 4 flagi kibiców z Ostravy (Chachari, Novojicinsko, Chuligani z Bazalu i FCBanik Ostrava). Na środku Blaszoka wisi nasza nowa zgodowa flaga „GieKSa&Banik”. Flaga ta ma 24 metry długości. Od początku lecimy z całkiem dobrym dopingiem, który wzmógł się po szybko zdobytej bramce przez nasz zespół. Dużo przyśpiewek śpiewaliśmy na zmianę z Banikiem, co wychodziło bardzo dobrze. Ciekawostką było, jak po kontrowersyjnej decyzji arbitra kibice Banika zaintonowali „PZPN…” :) . w drugiej połowie trwały przygotowania do oprawy. Na sektorach A i B rozdaliśmy 100 machajek w naszych barwach, na sektorach C i D były to machajki biało-niebieskie. Chwilę później w górę poszła zgodowa sektorówka, przy której niestety zerwało nam się kilka sznurków i prezentacja nie wyszła po naszej myśli. Od razu po opadnięciu sektorówki odpalają się race i stroboskopy, co pomiędzy machajkami w barwach GieKSy i Banika daje kozacki efekt. W końcówce spotkania wieszamy kolejny raz transa „Król, Krysiak, Karczewski – grabarze GieKSy” i skandujemy hasła obrażające właścicieli naszego klubu, którzy niszczą go od środka. Po meczu bardzo długo świętujemy zwycięstwo z naszymi piłkarzami.

Podsumowując: bardzo fajne spotkanie przed długą zimową przerwą. Niezwykle szkoda, że oprawa nie wyszła w 100% tak jak sobie wyobrażaliśmy, ale kolejne w tej rundzie race odpalone niesamowicie cieszą oko.

Źródło: TMK

Relacja kibica GieKSy

Ostatni mecz w sezonie głośno był reklamowany jako świętowanie naszej 15-letniej zgody z Banikiem. Ludzi na meczu sporo, dla wielu sam mecz zszedł na drugi plan gdy pod stadion wjechała liczna grupa Chuliganów z Bazalu, którzy od razu zaczęli świętować odpalając race i śpiewając zgodowe pieśni. Ludzie, którzy stali w pobliżu jeszcze długo po meczu wspominali wrażenie jakie pozostawili po sobie nasi czescy bracia! Przybyli w liczbie grubo ponad 400 osób. W dużej grupie zasiedli na sektorze D ale jak to przy takich okazjach bywa sporo wiary wymieszało się z naszymi co tylko sprzyjało świętowaniu. Na płocie widniała nowa bardzo okazała flaga zgodowa 24-metrowa, a w pewnej chwili powędrowała do góry sektorówka – odpowiednik flagi zgodowej – bardzo dobry efekt. Pół blaszoka machało trójkolorowymi flagami na kijach a pół w barwach Banika co dało świetne wrażenie, doping bardzo dobry. Piłkarze wygrali 1:0 dzięki czemu nastroje po meczu świetne, a świętowanie z Banikowcami na pewno jeszcze długo pozostanie w pamięci. Co ciekawe zgoda z której jeszcze 15 lat temu się śmiano, dziś jest uważana w środowisku kibicowskim za najlepszą polsko-zagraniczną zgodę, a przyczyniła się do tego niezliczona ilość akcji i atrakcji oraz morze wspólnie wypitego trunku, który zawsze będzie miał dla nas smak prawdziwej przyjaźni! GieKSa – BANIK!

Źródło: zin SK1964 nr 40 (Katowice) kwiecień 2012

FILM:20.11.2011 GKS Katowice-Olimpia Grudziądz (15 lat zgody GKS&FCB)