Ostatni raz na Bazalach: Banik Ostrava 1-1 Dukla Praga

30.05.2015, sobota

I stało się, w minioną sobotę piłkarze Baníka po raz ostatni wyszli na płytę boiska przy Bukovanského.
Teraz czeka ich smutna przeprowadzka na stadion miejski w dzielnicy Vitkovice.

Ostatni, pożegnalny mecz nie mógł jednak przejść bez echa. Oczywistym było, że w takich okolicznościach trzeba będzie zawiesić protest – stadion trzeba było godnie pożegnać. Tak też się stało.
Punktualnie o godzinie 15:00 spod ratusza wyruszył ogromny pochód niosący sztandarową tego dnia flagę “Bazaly” poza nią w pochodzie pojawiła się jeszcze flaga ku czci Jacka.

Na meczu rozpoczął się prawdziwy ultra-show: oprawa składająca się z 5 sektorówek, herb Baníka w towarzystwie dwustronnej kartoniady i ogromne ilości pirotechniki które ze względu na godzinę spotkania nie wypadły aż tak okazale jak wskazywała by na to ilość odpalonych rac i świec dymnych. Wszystko dopełniały niemal wszystkie flagi Baníka serpentyny, flagi na kijach i konfetti – było tego naprawdę wiele. Po meczu kibice Baníka wbiegli na boisko by po raz ostatni pożegnać swój stadion teraz czas na Vitkovice, ale to już zupełnie inna, nowa historia.

Pełna Galeria ze spotkania

Źródło: gieksa.pl

Ponieważ nie było nam dane tego dnia być na derbach z GKS-em Tychy to licznie pojawiliśmy się w Ostrawie. Gieksiarze na ostatnim meczu na Bazalach pojawili się w ok. 300 osób, w tym ok. 20 z Giszowca.