PC: FC Baník Ostrava 0-1 FC Zlín

01.11.2023, środa 17:30 – widzów 5062

Relacja Banika

Na pucharowy mecz w Ostrawie przybyło 5062 widzów. W sektorze gości pojawiła się garstka fanów FC Zlín z jedną mniejszą flagą.
Na początku, jak to ostatnio jest w zwyczaju, odśpiewano hymn przy dużej liczbie podniesionych szali, a następnie machano flagami na drzewcach. Z kotła słychać było ponadprzeciętny doping według standardów pucharowych, ale nie było zachęty w postaci zdobycia bramki, która jeszcze bardziej wzmocniłaby wokalne wsparcie. Ze względu na okres zaduszny miejsce pomiędzy klasycznymi flagami zostało poświęcone przyjaciołom, którzy opuścili nas na zawsze – LENNY, ONDRA, JACEK. Kolejnym wywieszonym banerem był komunikat od kibiców Górnika skierowany do prezydent Zabrza „Mańka-Szulik, oddaj Górnik”. Zaś w sektorze Młodych Chacharów pojawiły się balony w barwach.
W drugiej połowie w kotle pojawił się występ pirotechniczny. Odpalono race by utworzyły liczbę „15″, symbolizującą jubileusz marki Chachaři. Po bokach dodatkowo odpalono stroboskopy i białe race. Potem było zgrzytanie zębów aż do końcowego gwizdka, kiedy naszym zawodnikom nie udało się już skorygować wyniku, czyli jednobramkowego deficytu. Baník niespodziewanie zakończył swoją pucharową podróż. Po meczu doszło do napiętej sytuacji pomiędzy zawodnikami, a przedstawicielami kotła. Z trybun słychać było także gwizdy lub od czasu do czasu obowiązkowe „My chceme Baník”… Na tym meczu wspierało nas 15 GieKSiarzy – dzięki!

FOTOGALERIA: chachari.cz