PC: SK Hanácká Slavia Kroměříž 3-3 k. 1-4 FC Baník Ostrava

21.09.2022, środa 16:00 – widzów 1425

Relacja Banika

Losowanie drugiej rundy pucharu zaprowadziło nas do Hanáckiej Kroměříže. W ostatnich latach Banik rozegrał tu wiele meczów w ramach zgrupowań. Ostatnie spotkanie między naszymi drużynami odbyło się w zeszłym roku, był to mecz towarzyski, w którym Ślązacy zremisowali tylko 1:1. Pierwotnie mecz miał odbyć się 14 września, ostatecznie jednak rozegrano go tydzień później, 21 września od godziny 16:00. Na trybunach zgromadziło się 1425 widzów, z czego większość to Banikowcy. Z nami było również 8 braci z Katowic – dzięki! Największa grupa Chacharów zbiera się za bramką, trochę obok nas są też kibice gospodarzy, reszta Chacharów jest rozrzucona po reszcie stadionu. Zawieszamy flagi i czekamy na gwizdek otwierający. Boisko bardziej przypomina waterpolo, ale mimo to Banik wychodzi na prowadzenie w drugiej minucie po strzale Tijaniego. Nie minęło dużo czasu, zanim kibice mogli cieszyć się z kolejnego gola, trafionego przez Miškovića. Kroměříž : Banik 0 : 2. Początek meczu zapowiadał się więc obiecująco, ale tylko do 10. minuty. Jest faul i Kroměříže dostaje szansę w postaci rzutu karnego. Hanáci zmniejsza różnicę bramkową tylko do jednego gola. Gra jest wyrównana, ale pomimo tego, że Banik nie prezentuje walorów pierwszoligowego klubu, dorzuca swoją trzecią bramkę. Do przerwy nie wiele się już dzieje, ale mimo to miejscowi w 40. minucie zdobywają gola na 2:3.
Po zmianie stron pojawia się kielich goryczy i gospodarze wyrównują. Widać złość i niezadowolenie w naszych szeregach, ktokolwiek myślał, że spotkanie rozstrzygnęło się po pierwszych dziesięciu minutach, bardzo, ale to bardzo się mylił. Dziewięćdziesiąt minut to za mało, aby wyłonić zwycięzcę i pogrzebana jest dogrywka, lecz tu tez nikomu nie udało się zdobyć bramki. Zwycięzcę miały ukazać rzuty karne, w których Ostrawa wykazała się opanowaniem i wygrała mecz kompletem strzelonych bramek.
Po meczu zawodnicy przechodzą pod nasz sektor, gdzie zaśpiewamy klasykę „Baníček, zdobywca pucharu”. Ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki możemy dostać się do wymarzonych pucharów, przy obecnej grze. Rozchodzimy się do samochodów i powoli ruszamy w kierunku Ostrawy.