Piknik charytatywny ku pamięci Tasiego

04.07.2020, sobota

Relacja GieKSiarza (Giszowiec)

Wspólnie z fanami z Murcek postanowiliśmy zorganizować piknik rodzinny wraz z turniejem, tak by uczcić pamięć Arka „Tasiego” Tasarka, który odszedł od nas przed rokiem w wyniku wypadku na kopalni Staszic. Dlatego też cała impreza rozpoczęła się minutą ciszy w asyście odpalonych rac. Chcieliśmy przede wszystkim by ta impreza stała się dniem rodzinnym w kibicowskim gronie, dlatego też do turnieju piłki nożnej zaproszono minimalną ilość drużyn, tak by móc skupić się na integracji i zabawie na pikniku. Cieszy również fakt że w Murckowskim parku swoją obecnością zaszczyciła nas rodzina Śp. Tasiego, która nie kryła wzruszenia podczas śpiewów wychwalających Arka.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn: GieKSa z Gisza, Murcki, Przyjaciele Tasiego, Ultras GieKSa, Persona Non Grata oraz nasi braci z Banika Ostrawa, co było możliwe po niedawnym otwarciu granic. Drużyny podzielono na dwie grupy, a w finale niespodziewanie zwyciężyła ekipa Ultrasów, górując nad gospodarzami dzisiejszej imprezy aż 5:1.

W między czasie, po fazie grupowej odbył się drużynowy konkurs przeciągania liny, który wedle oczekiwań wygrali chuligani spod znaku PNG, pokonując w finale GzG.

Obie konkurencje przyciągnęły sporo tłumu, a to nie był koniec tego co przygotowaliśmy w Murckowskim parku. Popołudniu, ruszyliśmy z atrakcjami dla najmłodszych, na których czekał darmowy poczęstunek, balony napełnione helem, smyczki, vlepki i wiele innych. Pamiętaliśmy też by zadbać o ich uśmiech w inny sposób, zapewniając „dmuchańce”, pobliski plac zabaw, animatorki które malowały dzieciom twarze oraz organizowały różne zabawy i konkursy, a nad tym wszystkim czuwał swoim okiem GieKSik – maskotka GKSu Katowice. Dzieci były wręcz zachwycone, a ich liczba prześcignęła nasze oczekiwania.

Dzięki temu wszyscy starsi kibice – rodzice mieli chwilę dla siebie, o którą również zadbaliśmy dzięki współpracy z restauracją „Między Nami”, gdzie każdy mógł zjeść coś pysznego i napić się zimnych trunków w ten upalny dzień. Poza tym nie obyło się bez konkursów dla pań i panów w konkurencjach indywidualnych typu: Bokser (automat), rzut piłką lekarską (mężczyźni 5 kg, kobiety 3 kg) czy wyścigu z jajkiem na łyżce. Co do „Boksera” to wygrał fan Banika zamykając licznik i zdobywając 999 punktów. Również ten sam fan wygrał konkurencje w rzucie piłką lekarską, zwyciężając w finale z fanatykiem z Lędzin. Żeńską wersję rzutu piłką wygrała fanka z Giszowca – wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Co jakiś czas odpalamy też pirotechnikę, a jej głównym punktem była oprawa „Górnicze Dzielnice” symbolizująca przyjaźń GieKSiarzy z Giszowca i Murcek. Wieczorem zaś, symbolizując zakończenie całego dnia odpalono dwie wyrzutnie fajerwerków.

Na koniec dodamy tylko że z przygotowanych atrakcji typu grill, „dmuchańce” i „bokser”, cały zysk został przeznaczony na cel charytatywny i pozwolił wesprzeć małą Maję kwotą 2500 zł! Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć małą dziewczynkę z sektora rodzinnego na Bukowej to zapraszamy do zrzutki pod adresem: https://pomagam.pl/majaf

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen