Play-Off: Cracovia 3-1 HC GKS Katowice

19.02.2013

Niestety, krakowskie lodowisko nadal nie jest gościnne dla naszych hokeistów. Ponowna przegrana – tym razem 3-1. Na uwagę zasługuje nasza gra w przewadze która krótko mówiąc była tragiczna.

Pierwsza tercja meczu była bardzo wyrównana. Oba zespoły miały kilka okazji do otwarcia wyniku spotkania. GieKSa jedną z tych okazji miała w 9 minucie spotkania, kiedy ławkę kar musiał odwiedzić Josef Fojtik. Niestety o grze naszego zespołu w przewadze nie można nawet mówić że wyglądała. Przez całe dwie minuty katowiczanie nie stworzyli ani jednej sytuacji podbramkowej, co więcej Cracovia kilka razy przeprowadziła dość składne akcje. Wynik spotkania otworzył w 14 minucie Josef Fojtik, który jest chyba największym krakowskim koszmarem Zane’a Kalemby.

W przerwie Jacek Płachta musiał dobrze zmobilizować drużynę, ponieważ pierwsze minuty drugiej tercji to właśnie GieKSa prowadziła grę, raz po raz atakując bramkę rywali. Dobre sytuacje mieli między innymi Filip Drzewiecki, którego strzał skierował krążek tuż obok słupka bramki Radziszewskiego, oraz Samson Mahbod w spółce z Michałem Krokoszem – po strzale tego drugiego Samson zdołał jeszcze trącić krążek w locie, niestety guma trafiła prosto w słupek. Chwilę później ponowna akcja Czeskich napastników Cracovii, którą zakończył Fojtik, i na tablicy świetlnej widniał wynik 2-0. Po tej drugiej bramce inicjatywę w pełni przejeli Krakowianie, a nasze ataki praktycznie nie istniały. Co prawda mieliśmy jeszcze jedną 2 minutową grę w przewadze, ale dalej ani trochę nie potrafiliśmy z niej skorzystać. Za to Krakowianie za sprawą Leszka Laszkiewicza zaaplikowali nam kolejną bramkę.

Ostatnią cześć spotkania GieKSa znowu mocno rozpoczęła, jednak nasze ataki ponownie nie przyniosły żadnego efektu. Widać było, że bramkarz Krakowskiej drużyny miał dzisiaj “swój dzień” i wyciągał czasami niemożliwe do obrony strzały. Nasz nowy kanadyjski nabytek – Samson Mahbod – pochwalił się swoim temperamentem rodem z Montrealu i postanowił rozegrać zawody zapaśnicze z Patrikiem Valcakiem. Oboje zostali odesłani na ławę, z czego nasz zawodnik dodatkowo gestykulował oznajmiając, że mecz “został sprzedany”. Czym bliżej końca to na tafli robiło się coraz bardziej ostro. Na 10 minut przed końcem pierwszą – i jak się później okazało także ostatnią – bramkę dla GieKSy zdobył Daniel Galant. Dzięki temu punktowi zapaliła się mała iskierka nadziei. Niestety przez głupi faul Luke’a Popko czas na zmianę wyniku topi się o kolejne 2 minuty. Mimo że gracze Cracovii także jeszcze 2 razy lądowali na ławie, to katowiczanie nadal nie potrafili tego w najmniejszym stopniu wykorzystać. Dodatkowo po syrenie kończącej spotkanie jeden z naszych graczy uderza Martina Dudasa, najprawdopodobniej był to… Samson Mahbod. Miejmy nadzieję, że nie spowoduje to osłabienia w jutrzejszym meczu.

Kolejny mecz jutro, a wynik rywalizacji jak na razie 1-0 dla Cracovii.