Play-Off: Cracovia 2-1 k. HC GKS Katowice

20.02.2013

Drugi mecz za nami, i niestety druga już porażka. Jednak tym razem było widać cień GieKSy z ostatniej rundy sezonu zasadniczego, co jednak dobrze wróży na najbliższe mecze.

Spotkanie rozpoczęło się od kary dla Luke’a Popki, który po całych 8. sekundach został odesłany na odsiadkę. Przy tym pierwszym osłabieniu zachowujemy się bardzo dobrze, krakowianie praktycznie nie stwarzają zagrożenia pod naszą bramką. Dalszy przebieg pierwszej tercji był łudząco podobny do wczorajszego meczu. Po 8 minutach po szybkiej akcji Piotrowski otwiera wynik spotkania zdobywając bramkę dla pasów. Później grę prowadziła Cracovia, z naszej strony było kilka dobrych zagrań jednak krążek ani razu nie znalazł drogi do bramki Radziszewskiego. Od początku też zaczyna dochodzić do spięć między zawodnikami, których epicentrum przypadnie na połowę drugiej tercji.

Tercja druga, to można powiedzieć, ożywiona gra GieKSy. Zaczęliśmy śmielej atakować, częściej i łatwiej wpraszając się do tercji Cracovii. Nawet mimo wysokiego pressingu gospodarzy, którzy atakowali naszych graczy już w naszej tercji. W 8 minucie tej części spotkania Artur Gwiżdż zapoczątkował bijatykę, która przerodziła się w większą “zadymę”. Dokładniej można było zaobserwować 3 pojedynki na raz. Przez całą akcje pod prysznice z naszej drużyny udali się Nick Sucharski i Artur Gwiżdż, a podwójną karę dostał Samson Mahbod. Z Zespołu Cracovii z lodem pożegnali się Valcak i Dudas, co na nasze szczęście znacznie zmniejszyło siłę ofensywną gospodarzy.

Ostatnia część regulaminowego czasu gry była już mniej brutalna, ale akcje toczyły się ciągle w takim samym, szybkim tempie. W końcu kropkę nad “i” postawił Luke Popko, który w 47 minucie doprowadził do remisu. To jeszcze bardziej rozpędziło naszych graczy, jednak już do samego końca tercji odbijali się od magicznej zapory, którą ponownie rozstawił Radziszewski, i po 60 minutach gry wynik wciąż wynosił 1-1.
Podczas dogrywki przewagę ponownie miały pasy, jednak przez 5 minut ani gospodarzom, ani GieKSie nie udało się zdobyć decydującego punktu.
Przystępując do karnych chyba każdy ma świadomość że to loteria. Jednak przegrana i tak boli, żaden z naszych zawodników (a byli to Robert Grobarczyk, Samson Mahbod oraz Luke Popko) przystępujących do najazdu nie trafił nawet w światło bramki. Drugi strzał Krakowian w wykonaniu Bescha został zaliczony dopiero po analizie wideo przez sędziów.

Wielka szkoda, już było widać przebudzenie naszej drużyny, od drugiej tercji zdawało się, że kilka goli dla naszej drużyny padnie, jednak zawiodła rażąca nieskuteczność. Według danych na meczu zjawiło się 1600 osób, a jakoś ani trochę nie było tego słychać. Mam nadzieję, że w sobotę na meczu w satelicie pokażemy jak się kibicuje