Podsumowanie ostatniej kolejki

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w I lidze. Już wcześniej było wiadomo, że do Ekstraklasy awans wywalczyli ŁKS Łódź i Podbeskidzie Bielsko – Biała. Natomiast grono I ligowców opuszczają zdegradowane już wcześniej GKP Gorzów Wielkopolski oraz Odra Wodzisław. Po ostatniej kolejce do tych dwóch drużyn dołączyły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i MKS Kluczbork.
Największe emocje w tej kolejce były na stadionie w Niecierzy gdzie gospodarze musieli wygrać, aby myśleć o utrzymaniu się w lidze. Ta sztuka im się udała, gdyż pokonali 3:1 Piasta Gliwice.

Niemniejsze emocje towarzyszyły kibicom w Nowym Sączu gdzie o pozostanie w I lidze walczyli piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jednak to zadania przerosło gości i ulegli oni miejscowej Sandecji  1:3.
MKS Kluczbork w ostatniej kolejce nie grał gdyż otrzymał punkty walkowerem za mecz GKP Gorzów Wielkopolski, te trzy „oczka” nie wystarczyły jednak do utrzymania.

Wysokie porażki ponieśli świeżo upieczeni  beniaminkowie Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko- Biała przegrało 0:3 w Radzionkowie, a ŁKS Łódź uległ aż 1:5 Flocie Świnoujście.

Ponadto w Stróżach miejscowy Kolejarz przegrał z Łęczną 1:2, a w Polkowicach w meczu pomiędzy Górnikiem, a poznańską Wartą padł bezbramkowy remis.

Wiadomo już kto w przyszłym sezonie zagra w I lidze w miejsce spadkowiczów są to:
Olimpia Grudziądz, Zawisza Bydgoszcz, Olimpia Elbląg i Wisła Płock.

Źródło: gieksa.pl