Polonia Bytom 4-2 GKS Katowice BOJKOT

07.10.2011, piątek 19:45 – widzów 3300

Derbowy mecz z Polonią zapowiadał się bardzo ciekawie. Działacze z Bytomia przyznali nam 500 biletów i dość szybko znalazło się prawie… 800 osób, które chciałby jechać na ten wyjazd. Na tydzień przed spotkaniem do Katowic dotarła wiadomość, że na wniosek policji pula biletów została zmniejszona do 250. W tej sytuacji zrezygnowaliśmy z wyjazdu.

Jackoow

Źródło: zin SK1964 nr 38 (Katowice) listopad 2011

Oświadczenie SKK Polonia Bytom

„W poniedziałek 3 października dotarła do nas informacja, że na piątkowy mecz rozgrywany pomiędzy Polonią Bytom a GKS Katowice z inicjatywy Policji sympatycy katowickiej drużyny otrzymają jedynie 250 biletów. Z tego miejsca chcemy wyrazić swoje oburzenie wobec tej decyzji, którą uważamy za niedopuszczalną, szkodliwą i całkowicie nieuzasadnioną. Bytomski stadion od długiego czasu jest jednym z najbezpieczniejszych w Polsce. Jeszcze kilka miesięcy temu, gdy nasz zespół występował w szeregach najwyższej klasy rozgrywkowej na naszym obiekcie pojawiali się w liczbach przewyższających 250 osób kibice takich klubów jak Wisła Kraków (1000 kibiców) czy też Cracovia (ponad 450 kibiców). Co zmieniło się od tego czasu że nagle Policja nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa? Czy obecnie Policja dysponuje mniejszą liczbą funkcjonariuszy, sprzętu… a może w tym przypadku po prostu wygrała wygoda osób które pełnią służbę w (jak stanowi art. 1 ustawy o Policji) „formacji służącej społeczeństwu”?” Jednocześnie pragniemy nadmienić że w dniu 7 października (piątek) w województwie Śląskim odbędzie się w ramach lig zawodowych poza meczem Polonii Bytom z GKS Katowice jedynie spotkanie zespołów GKS Tychy z ROW Rybnik (w Jaworznie). Czy śląska Policja nie jest w stanie zabezpieczyć 2 (słownie: dwóch) meczów piłki nożnej mających miejsce w dodatku w różnych częściach województwa? Czy dlatego „dzięki” działaniom Policji kibice GKS Katowice otrzymali jedynie 250 biletów, które w żadnym wypadku nie są w stanie pokryć o wiele większego zainteresowania meczem panującego w szeregach kibiców z Katowic?

Jako organizacja reprezentująca kibiców Polonii Bytom uważamy takie działania ze strony Policji za absolutnie nieuzasadnione i całkowicie niedopuszczalne. Niniejszym zwracamy się z wnioskiem o zmianę decyzji Policji na mocy której Klub Sportowy Polonia Bytom może kibicom drużyny gości umożliwić zakup jedynie 250 biletów; wnioskujemy o zwiększenie tej puli o co najmniej kolejne 250 biletów, co chociaż w jakimś stopniu zaspokoiłoby panujący w Katowicach popyt na bilety.

www.polonia.bytom.pl

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 07.10.2011 Polonia Bytom – GKS Katowice

Relacja sportowa

Polonia Bytom: Balaż – Matusiak (55′ Sinclair), Killar, Gamla, Chomiuk, Góral (85′ Ściański), Dziewulski (78′ Alancewicz), Świerczok, Mąka, Michalak, J. Paulista

GKS Katowice: Sabela – Niechciał, Kowalczyk, Kamiński, Rzepka, Pitry, Beliancin, Hołota, Chmiel, Goncerz (83′ Chwalibogowski), Rakels (75′ Pawłowski)

GieKSa przegrała w Bytomiu z miejscową Polonią 2:4. Wynik z pewnością nie odzwierciedla gry naszego zespołu. Przy stanie 1:2 na początku drugiej połowy wszystko wskazywało na to, że GKS odrobi straty i powalczy o zwycięstwo. Niestety nie udało się.

Wynik meczu bardzo szybko otworzył młody napastnik Polonii Jakub Świerczok, który już w 6 minucie wykorzystał błąd naszych obrońców i pokonał Witolda Sabelę. Nawet po tak szybkiej utracie bramki nic nie wskazywało, że GieKSa przegra ten mecz tak wysoko. Swoje okazje mieli Przemysłąw Pitry, Damian Chmiel i Grzegorz Goncerz. Niestety tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania to znowu Polonia cieszyła się z gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Michalaka, głową piłkę do siatki skierował ponownie Jakub Świerczok.

Na drugą połowę zespół GKS-u wyszedł bardzo zdeterminowany. Szybko strzelony gol Przemysława Pitrego pozwalał mieć nadzieję, że GieKSa odrobi straty i pokusi się o walkę o trzy punkty. Tak się jednak nie stało. W 64 minucie na 3:1 dla Polonii podwyższył znany m.in. z występów w Wiśle Kraków Jean Paulista, a pięć minut później po faulu Jacka Kowalczyka na Danielu Mące z rzutu karnego trafił Jakub Świerczok, kompletując tym samym hat-tricka. Piłkarzom GKS-u na otarcie łez pozostał gol strzelony już w doliczonym czasie przez Tomasza Rzepkę. Po ponad jedenastu latach od ostatniego starcia obu drużyn tym razem GKS przegrał wysoko z bytomską Polonią 2:4.

Źródło: gkskatowice.eu