Polonia Warszawa 1-1 GKS Katowice

03.06.2003, wtorek 18:00 – widzów 3000

Na ostatnie spotkanie sezonu 2002/03 we wtorek Gieksiarze pojechali do Warszawy na Polonie. Katowiczanie zameldowali się tam w 180 osób, a na ogrodzeniu wywiesili imitację koszulek z wypisanymi pseudonimami wszystkich zawodników, co było formą uznania za postawę w całym sezonie i zajęcie ostatniego miejsca na podium w tabeli. Piłkarze na koniec meczu podeszli pod sektor biorąc swoje koszulki zrobione przez kibiców i świętowali wspólnie pod klatką 3 miejsce.

Relacja NFG

Meczem z Polonią kończyliśmy jakże udaną dla nas rundę, więc nie wypadało nie pojechać do Warszawy i nie podziękować piłkarzom. Mimo niekorzystnego terminu(wtorek) i strajku komunikacji miejskiej na Śląsku, na Polonie wybrało się ok. 180, w tym 10 ziomali z Ostravy. NFG było reprezentowane przez 10 osób (Chudy, Ćwirek, Damian, Davids, Jahho, Jurek, katowicer, Kobra, Muerte i Piter). Podróż do Warszawy przebiegała spokojnie i bez przygód. Na miejscu prewencja zafundowała nam rewizje osobistą i ok. 40 minutowy spacer na stadion. Po drodze mogliśmy podziwiać nasza „piękną” stolicę, w tym Park Saski.
Na Konwiktorskiej meldujemy się w ok. 20 minucie meczu, gdzie czeka już ekipa samochodowa.
Wywieszamy na płocie koszulki piłkarzy oraz fany: SK1964, VIP, Pisak, barwy i Chachar Boys.
Na początku drugiej połowy prezentujemy balony, a trochę później dwustronną kartoniadę. Doping średni, momentami słaby.

Po meczu dziękujemy piłkarzom za wynik i awans do europejskich pucharów! Niektórzy z nas mieli nawet przyjemność świętowania sukcesu razem z piłkarzami w połowie drogi do Katowic.
W drodze powrotnej na dworcu policja wysadza część ekipy z pociągu do Katowic, pod pretekstem przesadzenia ich do drugiego pociągu. Jak się potem okazało nie zostali oni wpuszczeni do pociągu. Za co serdeczne ChWDP dla stołecznej policji.

Nasze liczby Ultras:
- 500 balonów
- kartoniada
- fanki zawodników a’la NBA
- fany: SK, VIP, Pisak, barwy i chachar Boys

Źródło: nfg.prv.pl

Relacja GieKSiarza

Ostatni mecz sezonu to wyjazd na Polonię gdzie w silę 180 osób świętujemy awans do pucharów. Na meczu robimy kartoniadę i baloniadę. Tego dnia wspierało nas 10 fanów Banika.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 8 (Ruda Śląska)

Relacja Czarnych Koszul

Gości 160 głów. Na meczu odpalamy różnokolorowe dymy oraz machamy flagami na kijach, a po meczu rajd po koszulki. Po meczu świętujemy z piłkarzami utrzymanie w I lidze.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 8 (Ruda Śląska)