Polska 1-1 Słowenia

06.09.2008, sobota 17:00 – widzów 8400 – Wrocław, stadion Śląska

Relacja GieKSiarza

Był to pierwszy mecz eliminacji MŚ 2010. Nie pamiętam już dlaczego, ale był dość spory problem z wejściówkami. Znając życie to pewnie porządził nasz jakże kochany związek piłki nożnej. Na szczęście razem z S. udało nam się „zaklepać” dwa bilety z opcją odbioru przed meczem. W podróż udaliśmy się w smutnych nastrojach (po pogrzebie naszego kolegi śp. Tomka Dury, który zginął kilka dni wcześniej wypadając z pociągu podczas wyjazdu na Koronę). We Wrocławiu meldujemy się kilka godzin przed spotkaniem. Dość szybko odbieramy jeden z biletów. Po następny ruszamy taryfą z rynku, bo czas naglił i sprzedawca się niecierpliwił. Na szczęście wszystko wyszło ok i jakieś trzydzieści minut przed meczem wchodzimy na stadion (wcześniej wypijając jeszcze kilka piwek w uliczkach wokół stadionu). Na meczu praktycznie komplet, ale też stadion malutki. Gości ze Słowenii kilkadziesiąt osób (dali o sobie znać w centrum miasta śpiewami). Doping raczej średni, na prostej zaprezentowano także oprawę. Po meczu na którym nie wiele się działo jeśli chodzi o sferę kibicowską udaliśmy się na rynek w najpiękniejszym polskim mieście. Tam oczywiście piwko. Potem następne, kolejne i na pociąg musieliśmy biec. Na szczęście ponownie się udało. Ogólnie taki mecz kadry bez większej historii jednakże zaliczony i o to w tym chodzi :-)

Źródło: zin BIAŁO-CZERWONI POLSKA ON TOUR nr 1 (Katowice)

FILM: 06.09.2008 Polska – Słowenia

Relacja sportowa

POLSKA: Łukasz Fabiański – Marcin Wasilewski, Bartosz Bosacki (51′ Mariusz Jop), Michał Żewłakow, Marcin Kowalczyk, Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (46′ Tomasz Bandrowski, Roger Guerreiro (73′ Marek Saganowski), Jacek Krzynówek, Łukasz Piszczek
Trener: Leo Beenhakker

SŁOWENIA: Samir Handanović – Mišo Brečko, Andrej Komac (85′ Anton Žlogar), Marko Šuler, Boštjan Cesar, Branko Ilič, Mirnes Šišić, Robert Koren, Milivoje Novaković, Zlatko Dedić (89′ Darijan Matić), Andraž Kirm (70′ Valter Birsa).
Trener: Matjaz Kek

Bramki: Michał Żewłakow (17) karny – Zlatko Dedić (35)
Sędzia: Kristinn Jakobsson (Islandia)
Ż. kartki: Marcin Kowalczyk (69), Marek Saganowski (83) – Zlatko Dedić (11), Robert Koren (16), Andrej Komac (59), Mišo Brečko (79)