Polska 1-2 Australia

07.09.2010, wtorek – Kraków

Relacja kibica GieKSy

Trzy dni wcześniej kadra grała w Łodzi, ale w tym samym czasie GieKSa jechała do Kluczborka, więc nie było mowy, bym jechał na kadrę! We wtorek można było już śmiało pędzić do Krakowa, by zobaczyć na jakim etapie jest budowa naszej reprezentacji, która za dwa lata będzie współgospodarzem EURO 2012. Na stadionie Wisły, który cały czas jest w budowie, pojawiło się około 20-stu GieKSiarzy. Po wydarzeniach w Łodzi z flagą Lwów (zerwana przez ochronę), ów flaga zawisła na środku młyna i do końca meczu nikogo nie drażniła! Obok niej można było dostrzec fany Wisły, Śląska, Ostródy, Cieszyna, Katowic, Dąbrowy Górniczej. Na innych sektorach widoczne były jeszcze flagi Wodzisławia, Jastrzębia, Podbeskidzia, Libiąża, Lublina, Polonii Przemyśl. Ta ostatnia ekipa była na tym spotkaniu najbardziej widoczna (określili się na 80 głów) – wszyscy w biało-czerwonych koszulkach. Doping nie porywał, niby cały czas coś się śpiewało, ale nie było momentu pierdolnięcia. Do końca nie udało się nawet HSV, które ostatnim razem w Krakowie (mecz Polska – USA), wyszło rewelacyjnie. Nie obyło się natomiast bez przyśpiewek klubowych (od kilku spotkań, chyba powoli staje się to normą na kadrze…). Miejscowi zaakcentowali nazwę swojego klubu i pozdrawiali kilka razy wszystkie swoje zgody. Z piłkarzy na specjalne względy mógł liczyć Jakub Błaszczykowski – były gracz Wisły Kraków. Można śmiało napisać, że mecz się odbył i długo w pamięci nie zostanie, bo nic godnego się nie wydarzyło.

Warto jeszcze wspomnieć, że od meczu w Szczecinie, pzpn próbuje w dalszym stopniu wprowadzać utrudnienia… Właśnie tam pojawiły się bilety imienne. Tam nie sprawdzali dowodów, bo ochrona została pogoniona, w Łodzi natomiast ochrona miała to w dupie. Troszkę inaczej było już w Krakowie, gdzie wyrywkowo sprawdzali dowody… Mnie i Mustafę akurat taki „zaszczyt” spotkał… EURO coraz bliżej, co będzie dalej? Aż strach pomyśleć…

Źródło: zin SK1964 nr 26 (Katowice) wrzesień 2010

Na meczu reprezentacji w Krakowie pojawiło się 25 GieKSiarzy. Na remontowanym stadionie Wisły pojawiło się sporo dobrych ekip. Bardzo dobrze pokazali się zgodowicze Wisły. Doping jeden z lepszych na kadrze w tym roku (zaraz za Poznaniem). Mecz spokojny.

Źródło: zin SK1964 nr 31 (Katowice) marzec 2011