Polska 2-1 Czechy

28.04.1999, Warszawa – Stadion Wojska Polskiego

Relacja GKS-u Bełchatów

Na ten mecz udało się samochodem dwóch kibiców GKS-u. Zapowiadał się typowy piknik, jednak niespodziewanie coś się działo. Spora grupa kiboli pod kasami ruszyła na bramę, która została wyrwana. Zaczęła się zadyma z psiarnią, w której uczestniczyli głównie hool;s Legii, Widzewa i inni. Mendziarnia poradziła sobie dopiero, gdy zaczęli strzelać i wspomogły ich posiłki na koniach. Zwiniętych zostało parę osób. Potem był  już spokój. Na meczu Motor odpala jakieś pojedyńcze race. Niespodziewanie pojawili się też kibole z Czech w liczbie około 30. Sądząc po flagach najwięcej było Banika, była też Opava, Sparta i Jablonec. Poszła plotka, że było też z nimi 7 kibiców GKS-u Katowice, jednak sami zainteresowani zdecydowanie dementują te informacje. Czesi zwinęli się w czasie II połowy. Bojówka Legii wybrała się za nimi na Centralny, lecz tamci już odjechali. Potem nic ciekawego się nie działo. Na meczu byli obecni m.in. Widzew 45, Śląsk 15, Motor 10, Sosnowiec 6, ŁKS 5, Lechia 3, Chrobry 3, Bielsko 3, Bełchatów 2, Miedź 2, Stomil, Jagiellonia, Kotwica, Pogoń, Chełmianka po kilku.

Jawor

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja Miedzi Legnica

Mając w pamięci nasz wyjazd na mecz Polska-Armenia, kiedy to byliśmy obecni tylko na drugiej części meczu, więc aby tym razem być obecnym od początku spotkania, wyjeżdżamy z Legnicy już o 2 w nocy w dwie osoby. W tym samym dniu Miedź rozgrywała spotkanie Pucharowe w niedalekich Kochlicach, gdzie zjawiło się 70 kibiców Miedzi. Po całonocnej podróży w Warszawie jesteśmy o 9 rano. Dość długi czas pozostały do rozpoczęcia meczu postanowiliśmy wykorzystać na kolejną wycieczkę po Warszawie. Pod kasy przychodzimy na dwie godziny przed meczem, wówczas pod stadionem kibiców można było policzyć na palcach jednej ręki i przez dłuższy czas sytuacja niewiele się zmieniała. Dopiero na niecałą godzinę przed rozpoczęciem meczu dało się zauważyć większą liczbę fanów. Jednak nie dostrzegliśmy żadnej większej zorganizowanej ekipy. Kilka minut po naszym wejściu na „Żyletę”, dochodzi do efektownego dymu z psami. Zaczęło się od wejścia za friko na stadion ponad stu fanów z bramą. Od razu reaguje psiarnia, wywiązuje się fajna zadyma. Do dymu włączyło się też trochę osób będących już na stadionie. Całe starcie uspokoiły dopiero strzały z karabinów na gumowe kule. Kilka osób zostało trafionych. Do końca meczu było już spokojnie, liczba kibiców biało-czerwonych nie była rewelacyjna, natomiast pojawili się kibice z Czech w liczbie niespełna 30 osób (Banik Ostrawa -15, Sparta Praga-5, kilku z Opavy i pojedyncze osoby z innych klubów). Czesi praktycznie cały mecz siedzieli cicho, opuścili stadion kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Doping dla naszej reprezentacji w tym dniu był raczej przeciętny. Po dobrym spotkaniu Polska wygrywa w wyżej notowaną drużyną Czech 2:1. Po meczu udajemy się na dworzec i po niedługim oczekiwaniu mamy pociąg do Legnicy, w której jesteśmy przed 4 rano. Podsumowując ogólnie mało ciekawy wyjazd, gdyby nie dym z psami przed meczem niewiele można by o nim napisać.
Z ekip których dało się ustalić liczbę były obecne Legia, Zagłębie Sosnowiec, Śląsk Wrocław 15, Jagiellonia Białystok 40, Motor Lublin, Lechia Gdańsk, Widzew Łódź 45, Petrochemia Płock, Chrobry, Kotwica Kołobrzeg, ŁKS Łódź.

zin „Miedziak”

Relacja Legii Warszawa

Kolejny mecz w stolicy, no i znów zwycięstwo, no i znów dym. Tym razem z psami. Właściwie nie wiadomo jak się zaczęło i dlaczego. Nagle około 700 hool’s wybiegło na psy, które zaczęły uciekać. Po krótkiej przebieżce próbowali wrócić na swoje pozycje, ale musieli ewakuować się dalej, aż za bramy stadionu. Przy okazji zlali tych, co byli pod kasami. Po jakiejś minucie wjechała anty z karabinami. Postrzelali i zmusili chuliganów do ucieczki. Zwinęli co najmniej 2 osoby. Potem bili zatrzymanych  w zaparkowanych nieopodal lodówach. Po całej zadymie nie wpuszczono nikogo na Żyletę, a zasiedli na niej m.in. Lechia ok. 15, Śląsk ok. 10, Motor ok. 15, Kotwica, Moto-Jelcz Oława 4, Pogoń 5, Jagiellonia 15. Byli także Czesi – ze 30 szala i kilka flag (Banik Ostrawa i coś jeszcze).

Michał

Relacja kibica Stali Mielec

Na meczu ja z kumplem, przed meczem Legia dymi z psami, które muszą użyć strzelb aby rozgonić towarzystwo. Czechów ok. 35.