Polska 2-1 Mołdawia

10.11.1996, niedziela 20:15 – widzów 8000 – Katowice, Bukowa 1 – stadion GKS

Relacja GieKSy

Przed meczem szukamy dymu. Uderzamy w Polonie Bytom, nie podejmują walki, za trzecim razem próbuje przegonić nas policja, a konfedenty z Bytomia razem z nimi (Polonii ok. 100), potem uderzamy w przeważającą ekipę Tychów, jednak mendy nie dopuszczają do dymu.

Na stadionie uderzamy w siedzących razem fanów Radomiaka, Stomilu i Polonii Bydgoszcz, lekka szarpanina po której wjeżdżają mendy, które wyrzucają z sektora, a później ze stadionu w/w fanów. Jednak żeby nie było wątpliwości kto w tym dniu jest lepszy, po meczu udajemy się pod ich autokary i rozwalamy jeden z fanami Radomiaka. W autobusie tym zostało tylko kilka szyb i o mało co byśmy go postawili do góry kołami.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 0, 1997 (Katowice)

Relacja GieKSiarza

Ten mecz był pierwszym, na którym obowiązywały tylko i wyłącznie barwy biało-czerwone. Nie znaczy to jednak, iż wszyscy je mieli. Było tez trochę ludzi w szalach klubowych. My, kibole „GieKSy” byliśmy najliczniejsi na stadionie, było nas ok. 600 osób. Już przed meczem można było zauważyć wielu kiboli z Polski, oraz dym Korony Kielce z Radomiakiem Radom. My w II-giej połowie zaatakowaliśmy siedzących obok Stomil, Polonię Bydgoszcz i Radomiak Radom (było ich wszystkich ok. 100). Trzeba przyznać, że niektórzy się postawili, ale dostawali oklep. Wtrąciła się psiarnia, którą oni też atakowali i wyj*bała ich ze stadionu. Do końca meczu w sumie spokój. Doping organizowali najczęściej fani: Legii, Zagłębia, Pogoni, Stali Bielsko, Wisły, Lechii, Śląska, Jagiellonii. Siedzieli oni razem, gdyż założyli przed meczem „Wielką koalicję”, a było ich tam jakieś 800 osób. Byli też fani Ruchu Chorzów (250), Górnika Zabrze (100), GKS Tychy (250), ŁKS (60), Górnika Wałbrzych (40), Widzewa Łódź (50), Polonii Bytom (80), GKS Jastrzębie (30) i wielu kiboli z różnych klubów, których nie można było wyczaić przez zakaz wprowadzania klubowych barw. Po meczu szyby w autokarze traci Radomiak. Było super!

Mirek

Źródło: zin POLISH HOOL’S 1997 nr 0 (Piekary Śląskie)

Mecz Reprezentanci Polski na Bukowej oglądało 800 GieKSiarzy.

Źródło: zin GLADIATOR nr 1 (Sławków)

-Sektor 1: GKS Tychy 300, ŁKS Łódź 60, Zawisza Bydgoszcz 15, Górnik Wałbrzych 30, Polonia Świdnica, Sandecja Nowy Sącz 4, a także Widzew 50.
-Sektoe 6: Zagłębie Sosnowiec 550, Wisła Kraków 80, Śląsk Wrocław 50, BKS Bielsko Biała 50, Legia Warszawa 30, Lechia Gdańsk 20, Chrobry Głogów 5, Pogoń Szczecin 5.
-Sektor 7: Górnik Zabrze 120 oraz cywile.
-Sektor 8: GKS Jastrzębie 20 oraz cywile.
>-Sektor 9: Polonia Bytom 50 oraz cywile.
-Sektor D: Ruch Chorzów 350 i zapewne kilku z Torunia.
-Sektor Ci B: GKS Katowice 600.
-Sektor A: Radomiak Radom 45, Polonia Bydgoszcz 31, Stomil Olsztyn 24.
Poza tym byli: Lech 8, Bałtyk 8, Polonia Warszawa 5.

Relacja GKS-u Tychy

Było nas ok. 300 osób, z nami ŁKS, Zawisza, Wałbrzych, Świdnica i chyba Sandecja. Pod nami siedział Widzew i co jakiś czas mieli cieplutko. Burzyła się Gieksa, ale szybko dali dupy.

Mały

Relacja Zagłębia

Od nas ok. 550 osób. Siedzieli z nami Legia, Śląsk, Lechia, Wisła, Bielsko, Pogoń i Chrobry. Przed meczem ratujemy Widzew przed atakiem psów. Po meczu wyzywamy hanysów. Głupie psy gonią nas na dworzec. Eskortuje nas tam armatka wodna i pełno osłów.

Relacja Stomilu

Od nas 25 + tyle samo z Polonii Bydgoszcz. Siadamy na sektorze z Radomiakiem (bez zgrzytów). Po dymie z GKS Katowice psy wypierdalają nas, Polonię i Radomiaka ze stadionu.

Maciupa

Relacja Polonii Bydgoszcz

Na wyjazd do Katowic wynajęliśmy autokar. Prócz naszej 30-to osobowej grupy było z nami 21 kibiców Stomilu Olsztyn, którzy specjalnie przyjechali do Bydgoszczy, by stąd jechać razem z nami. Gdy przybyliśmy pod stadion dotarło do nas dalszych 3 kibiców Stomilu i 1 od nas (przyjechali pociągiem) tak, że było nas razem 31 osób, a Stomilu 24. Na początku 2 połowy spotkania Katowice przyatakowały z góry w nasze „plecy”. Zepchnęli nas lekko w dół, a tam psy myślące, że atak na nich zaczęły swoją „robotę”. Poszło w ich kierunku kilka butów (w dymie brali udział wszyscy z tego sektora bez Katowic, które widząc, że podłączyła się pod to policja szybko się wycofały z powrotem do góry), trwało to z 15-20 sekund. Następnie zleciała się chmara psów i polecieli na nas ławą, trzymając pałki odwrotnie i lejąc gdzie popadnie i kogokolwiek. Kozaki z Katowic stały biernie, choć było ich sporawo i choć cały stadion wył na nich „Ruszcie dupy”. Wyrzucili nas ze stadionu (na kadrze to nowość), zaprowadzili na parking, wsadzili do autokarów, tam więksość czekała na koniec meczu. Tuż przed jego zakończeniem na parkingu pojawiło się paru z Katowic. Mieli pecha, m.in. nasza młodzież „sprowadziła ich do parteru”, a dobił ich Radomiak. Zaraz po meczu na parking wpadła eskadra Katowic i rozwaliła radomianom autokar (poszło 6-8 szyb). Później już był spokój.

Bronsiu

Relacja Radomiaka

Nas 50 osób. Zostaliśmy razem z Polonią Bydgoszcz w drugiej połowie wygonieni ze stadionu przez psiarnią za dym z Gieksą Katowice. Na parkingu zlaliśmy faszystę z GKS-u. Kilku jego kumpli zerwało się i wróciło z policją. Weszli do autokaru i zaczęli kapować psom kto zlał tamtego. Po meczu Gieksa rozbiła nam 5 szyb. Nie podjęliśmy walki gdyż było ich dużo więcej niż nas.

Źródło: Szalone lata 90-te

Relacja Pogoni Szczecin

Od nas 10 osób. Przez to, że spiker na derbach Chemik-Pogoń ogłosił, że nie ma już na ten mecz biletów wiele osób dało sobie siana z wyjazdem do Katowic.

Paweł

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1997 nr 4

Relacja ŁKS-u Łódź

Na meczu było ok. 60 kiboli ŁKS-u. Przed meczem jedziemy do Tych a stamtąd jedziemy do Katowic. Na meczu w naszym sektorze ok. 250 kiboli GKS-u Tychy, Wałbrzych ok. 40, Polonia Warszawa 12, Zawisza 10, Sandecja 6, Mielec 5, Korona 4, a także niespodzianka – 40 żydków. Trzy razy atak na nich. Potem otoczyła ich psiarnia. W przerwie dogadaliśmy się z fanami Górnika Wałbrzych i zawarliśmy z nimi układ. Na meczu niezła atmosfera. Po meczu powrót do Tych i stamtąd do Łodzi.

Źródło: zin BANDITEN nr 1, 1997 (Świętochłowice)

Obecni na meczu: Ruch ponad 1000, GKS Katowice ponad 1000, Górnik ok. 200, Wisła 100, Widzew 80, Śląsk 70, Zagłębie Sosnowiec 650-700, Legia 40, Radomiak 40, Polonia Bydgoszcz 29, Stomil 25, Moto Jelcz 20, Chrobry 16, KP Wałbrzych 13, Lechia Gdańsk 15, Karpaty 5, Cracovia, Polonia Bytom, Miedź, Zagłębie Lubin i Polonia Warszawa.

Całkowity brak kiboli Lecha i Arki, którzy podobno pojechali na mecz Arki z liderem. Atmosfera bardzo dobra.

Źródło: zin CHULIGANI 1996 nr 5 (Głogów)

FILM: 10.11.1996 Polska – Mołdawia

FILM: 10.11.1996 Polska – Mołdawia KIBICOWSKO

FILM: 10.11.1996 Polska – Mołdawia POŻEGNANI JASIA FURTOKA Z REPREZENTACJĄ

FOTOGALERIA: 400mm.pl

Relacja sportowa

Polska: Grzegorz Szamotulski – Paweł Wojtala, Marek Jóźwiak, Jacek Zieliński (90. ), Tomasz Hajto, Radosław Michalski,Ryszard Czerwiec (45. Tomasz Wałdoch), Piotr Nowak, Henryk Bałuszyński (72. Cezary Kucharski), Krzysztof Warzycha (87. Ryszard Staniek), Marek Citko
Trener:

Mołdawia: Denis Romanenco – Serghei Secu, Vasile Toloconnicov, Vitali Culibaba, Ian Testemitanu, Sergiu Epureanu (30. Boris Cebotari (60. Iurie Miterev)), Vladimir Gaidamasciuc, Alexandru Popovici (67. Marin Spânu), Alexandru Curtianu, Oleg Sischin, Serghei Cleşcenco
Trener:

Bramki: Henryk Bałuszyński (4), Krzysztof Warzycha (77) – Serghei Cleşcenco (83
Sędzia: Sotrios Vorgias
Ż. kartki: Paweł Wojtala (29), Piotr Nowak (56) – Iurie Miterev (68), Marin Spânu (68)