PP: MKS Chojniczanka Chojnice 1-3 KS Górnik Zabrze

24.10.2017,

Na wtorkowy mecz w ramach Pucharu Polski, do Chojnic wybrało się 100 fanów Górnika, w tym 2 kibiców ROW-u i jeden GieKSiarz. Górnicy przywieźli ze sobą jedną flagę „BĘDZIEMY Z TOBĄ AŻ DO ŚMIERCI” i dopingowali całe spotkanie.
Gospodarze tego dnia dobrze oflagowali swój sektor. Wywiesili płótna nie tylko na płocie od murawy, ale także u góry sektora, z którego dopingowało około 100 fanatyków z grodu Tura. Podczas meczu prezentują też małe flagowisko.

Relacja Górnika

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski przyszło nam rozegrać w dalekich Chojnicach z miejscową Chojniczanką. Piłkarze Górnika nie zawiedli, i odnieśli przekonujące zwycięstwo 3-1, które niewątpliwie przybliża nas do awansu do następnej rundy tych rozgrywek.
Do Chojnic wybraliśmy się transportem kołowym, a koszt wyjazdu wynosił 120 zł (przejazd + bilet). Ostatecznie w sektorze gości zameldowaliśmy się w 100 głów., w tym 2 os. z ROW-u i 1 z GieKSy – dzięki za wsparcie! Wywiesiliśmy jedną flagę: „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, i prowadziliśmy doping przez całe spotkanie. Warto zaznaczyć, że dobrze wyszła odświeżona przyśpiewka „Górniku Zabrze Nasz, najlepiej w piłkę grasz…”. Sam stadion przywołał wspomnienia z zeszłego sezonu, kiedy to graliśmy jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. Oczywiście nie zabrakło wymiany uprzejmości z miejscowymi, którzy mocno sympatyzują z Lechią Gdańsk.
Gospodarze wystawili kilkunastoosobowy młyn, i dopingowali swoich zawodników do końca spotkania. Zaprezentowali także oprawę, na która składały się flagi na kijach w barwach klubu. Często bluzgali w naszą stronę i wydaje się, że tego dnia zaprezentowali maksimum swoich kibicowskich możliwości. Chojniczanka wywiesiła następujące flagi: „FZGT”, „Fanatycy”, „Chojniczanka”, „Zaraza”.
Rewanż w Zabrzu zostanie rozegrany pod koniec listopada.

Źródło: Roosevelta81.pl