PP: GKS Katowice 0-1 Jagiellonia Białystok

31.10.2018, środa

Relacja GieKSiarza

Mecz z Jagą w ramach Pucharu Polski zgromadził większą widownie, niż ostatnie spotkania ligowe. Wiele dzielnic i fan clubów zorganizowało własne zbiórki. Największa odbyła się na Kostuchnie gdzie pojawiło się ponad 200 osób zrzeszonych w „Grupie Południe”.  Na trybunach zasiadło 2880 widzów i tuż przed świętem zmarłych zapowiadało się widowisko z „grobową atmosferą”. Wszak przyjeżdżał do nas wicemistrz Polski i wydawało się że szybko sobie poradzi z naszą drużyną, to też kibice w ramach niezadowolenia z postawy drużyny nie dopingowali katowiczan. Na początku meczu można usłyszeć było tylko „GieKSa to My…”. Z nami tego dnia Banik (4), ROW (2) i delegacja Górnika – dzięki za wsparcie. Na płocie ku wyrazom pamięci przeważały transy i flagi poświęcone zmarłym kibicom. Co do przebiegu gry to na murawie widzieliśmy zupełnie inną drużynę, mimo wyraźnej przewagi rywala stwarzaliśmy sobie sporo okazji do wyjścia na prowadzenie. Wydarzenia te pobudziły na moment nawet doping części publiczności. Emocję sięgały tak wysoko że w końcówce dogrywki każdy wierzył już w rzuty karne. Niestety w ostatniej akcji doliczonego czasu gry zawodnik Jagiellonii zostaje faulowany w naszym polu karnym. Początkowo sędzia uznał to za symulowanie i wyciągnął żółty kartonik, jednak potem postanowił skorzystać z systemu VAR (pierwszy raz w historii na Bukowej) i odgwizdał „11stkę”. Wielki żal i rozgoryczenie na trybunach spowodował wyzwiska w stronę sędziego i PZPN-u, ale taki jest ten sport. Warto jednak zaznaczyć że tym razem nasi piłkarze zasłużyli na brawa i oby było podobnie w przyszłych ligowych spotkaniach.

Oflagowanie: trans DURA, EMI, ILE, JACEK, LEON, LOHEN, MAREK, MIKI, PARACH, OWSIK, PISAK, SALSA – WSZYSTKIM GIEKSIARZOM W SEKTORZE NIEBO!, trans ŚP PASTOR, trans ŚP ZIMA, trans ŚP SZYMONEK, WŁADCY MYSŁOWIC(mała), ŚP PISAK, GzG’05, GÓRNICZY KLUB SPORTOWY, ŚP DURA, GIT BANDA oraz na gnieździe ŚP MAREK i ŚP JACKOOW.

Co do fanów Jagiellonii to podróżowali transportem kołowym i dopingują całe spotkanie z małymi przestojami w drugiej połowie. Zjawili się w 88 głów i nie powiesili żadnej swojej flagi.

Relacja GieKSa.pl

Jedna wygrana nie zmienia, jak wiadomo, niczego. Ale już kilka porażek z rzędu jak najbardziej. Kiedy pod koniec września wylosowaliśmy rywala w Pucharze Polski wydawało się, że czeka nas piłkarskie święto, chwilowa odskocznia od problemów. Od tego czasu niestety nasza drużyna dostaje takie baty, że o atmosferze święta nie mogło być mowy. „Magia pucharów” i Wicemistrza Polski nie przyciągnęły na trybuny nawet trzech tysięcy osób. Wielki żal można mieć do naszych piłkarzy, że zabrali nam swoją postawą dobrą okazję do zabawy na trybunach. Jak mówi arabskie przysłowie: lekarstwem na gniew jest milczenie…

W chłodną noc, gdy październik już prawie przechodził w listopad, stało się jasne, że w 2019 roku znów nie będą nam dane europejskiej wojaże. Ostatnią szansę na udział w europejskich pucharach odebrał GieKSie rzut karny w ostatniej minucie doliczonego czasu gry co wprawiło wielu kibiców we wściekłość. Wielu jednak było też takich, których nawet sytuacja tak mocno nacechowana emocjami nie była w stanie wyrwać z apatii. Niestety! Po tylu sezonach pełnych rozczarowań nawet tak absurdalna sytuacja jak ta, która miała miejsce w meczu z Jagiellonią, już nie szokuje. Jak pisał poeta Jacek Podsiadło „Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń – wzruszenie ramion”. I tyle.

Kibice Jagielloni na bardzo daleki wyjazd wybrali się w dość licznym składzie jak na środek tygodnia. Trochę dopingowali ale mieli też sporo przerw. Nie wykorzystali w pełni sytuacji, w której mogliby wspierać swoich piłkarzy nie będąc zagłuszanymi przez doping dla gospodarzy. Jednak najważniejsze, że ruszyli na drugi koniec kraju. Tego samego dnia pewna ekipa z Ekstraklasy pojechała na stadion oddalony o 250km w składzie… jednoosobowym. Tak, nawet takie ekipy bawią się w najwyższej klasie rozgrywkowej podczas gdy nasz ogromny potencjał marnuje się na jej zapleczu. Trzeba to przetrwać, przeczekać… Jak długo jeszcze?

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 2880
Goście: 88

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (2)