PP: GKS Katowice 1-1 k. 4-3 Pogoń Szczecin

26.09.2018

Relacja GieKSiarza

Na ten mecz kilka dzielnic (Ligota, Wełnowiec, Bogucice) zorganizowało swoje zbiórki, a na niektórych z nich zabłysła pirotechnika. Nie ma tu mowy o żadnej mobilizacji, chociaż odbyła się akcja nawołująca do powrotu kibiców na Blaszok. Akcja przyniosła pozytywny efekt i nasz młyn prezentował się dużo lepiej niż podczas poprzednich spotkań. Oby w następnych kolejkach było tylko lepiej. Mimo paru słabszych momentów to dobrze też prezentowała się jakość decybeli niosąca się z gardeł fanatyków. Wpływ na to miała na pewno gra naszych piłkarzy i wyjście na prowadzenie po strzelonym karnym. Drużyna Pogoni była ewidentnie lepszym zespołem, co było widać na boisku, ale zaangażowanie katowiczan, w tym mega robota naszego golkipera oraz niebywały fart (kilka słupków i innych sytuacji) doprowadziły do tego że po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis. Dogrywka w której w przerwach doping nawet nie ustawał, nie zmieniła wyniku. Mieliśmy więc karne i szczyt emocji jakie towarzyszyły temu wydarzeniu, gdyż już w pierwszej kolejce bramkarz przyjezdnych obronił strzał naszego zawodnika. Straszny ból przy tak rozbudzonych nadziejach, jednak z obu trybun niósł się fanatyczny doping dla naszej drużyny, a głównie dla bramkarza. Gromkie „Krzysztof Baran” mogło dekoncentrować strzelców „Portowców”. No i stało się! Krzysztof Baran wybronił dwa strzały Szczecinian, co w efekcie końcowym dało nam awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Na trybunach i murawie szał. Moc emocji piłkarskich których od dawna nie było na tym stadionie, tak samo jak po meczowych podziękowań, przybijania piątek i gratulacji dla drużyny. W końcu na to zasłużyli, udowodnili że przy zaangażowaniu możemy wygrywać z każdym, nawet z zespołami z ekstraklasy.
Na tym meczu pojawiło się 2800 widzów, w tym delegacje z Ostrawy, Zabrza i Rybnika.

Fani przyjezdnych podróżowali rejsówką i pojawili się w 118 osób. Dopingowali całe spotkanie i wywiesili jedną flagę „LFS” (LADS FROM SZCZECIN). Ogólnie można napisać że dobrze się zaprezentowali jak na środek tygodnia i swoją liczbę.

Oflagowanie: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, WŁADCY MYSŁOWIC, VIP, LĘDZINY&HOŁDUNÓW, GLADIATORS (ROW), BANDITEN, GÓRNICZY KLUB SPORTOWY, GIT BANDA, trans ZATOR PDW oraz na gnieździe ONE NINE SIX FOUR i GzG’05.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FILM: 26.09.2018 PP: GKS Katowice – Pogoń Szczecin DOPING I POŁOWA

FILM: 26.09.2018 PP: GKS Katowice – Pogoń Szczecin DOPING II POŁOWA

FILM: 26.09.2018 PP: GKS Katowice – Pogoń Szczecin SKRÓT