PP: GKS Piast Gliwice 0-0 k. 2-4 KS Górnik Zabrze

09.02.2022, środa 17:30 – widzów 4180

Relacja GieKSiarza

Na przełożony wcześniej, derbowy pojedynek Górnika w Gliwicach, w ramach Pucharu Polski, zbiórkę wyznaczono pod zabrzańskim stadionem, skąd autobusami przetransportowano nas na stadion im. Piotra Wieczorka. Ostatni raz zabrzańska Torcida zasiadła przy Okrzei 4 lata temu, więc ciśnienie było ogromne. Niestety Górnicy otrzymali zaledwie 480 biletów, i w tylu zasiedli na sektorze. W tej liczbie 5 GieKSiarzy i 3 osoby z ROWu Rybnik.
Na miejscu jesteśmy na ponad godzinę przed pierwszym gwizdkiem, a na trybuny wchodzimy wszyscy w jednym momencie, w większości ubrani na czarno. W tym momencie po stronie rywali, niewiele osób zasiadało na trybunach. Z resztą potem niewiele się zmieniło, gdyż kurczaki, mimo 100-osobowego wsparcia kibiców GKSu Jastrzębie, nie stworzyli wiele większego młyna od Żaboli, którzy byli ograniczeni pulą biletów. Co do dopingu, to tu już w ogóle zostali zagłuszeni przez „Trójkolorowych”. Przez cały mecz trwa festiwal wymiany „uprzejmości”, gdzie głośno zaznaczano że Gliwice to miasto Górnika, oraz często odnoszono się wokalnie do natury Piastuchów, śpiewając m.in. „siadać na grzędzie…”.
Górnicy na wyposażeniu mają siedem flag, z czego w centralnym miejscu wisi „TORCIDA GLIWICE”, poza tym wiszą też TORCIDA GÓRNIK, PYSKOWICE, SEKCJA KNURÓW (mała), 1948 (vlepka), GÓRNIK ZABRZE oraz śp. PASTOR.
Spotkanie po dogrywce kończy się bezbramkowym remisem, a swą wyższość  „drużyna śląskich miast” udowodniła dopiero w rzutach karnych, pokonując gospodarzy i awansując do ćwierćfinału PP.

Z Giszowca na tym meczu 1 osoba.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FILM: 09.02.2022 PP: Piast Gliwice – Górnik Zabrze DOPING

FILM: 09.02.2022 PP: Piast Gliwice – Górnik Zabrze DOPING (2)

FILM: 09.02.2022 PP: Piast Gliwice – Górnik Zabrze DOPING (3)

FILM: 09.02.2022 PP: Piast Gliwice – Górnik Zabrze DOPING (4)