PP: Grunwald Ruda Śląska 0-1 GKS Katowice

28.03.2007, środa 15:00 – widzów 700

Na pucharowe spotkanie w środku tygodnia przyszło nam jechać do niedalekiej Rudy Śląskiej gdzie na dzielnicy Halemba swoje mecze rozgrywa GKS Grunwald. Halemba jest podzielona pomiędzy kibiców Ruchu i Górnika co mogło owocować jakimiś atrakcjami, jednak nic takiego się nie zdarzyło. Na mecz jedziemy furami i autobusem miejskim w sile 330 osób. Gdy jesteśmy już w klatce zza płotu napina się paru pachnących, po za tym miejscowych nie widać. Spotkanie wygrywamy 1-0 i niepokojeni przez nikogo wracamy do Katowic.

Relacja GieKSy

Dnia 28 marca w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski wybieramy się na wyjazd do pobliskiej Rudy Śląskiej. Przed meczem próba wejścia z bramą kończy się fiaskiem. Na sektor wchodzą wszyscy, nawet Ci bez biletów. Łącznie w klatce zasiada nas około 330. Przez cały mecz piknik, doping sporadyczny. Dużo zaczepek ze strony miejscowych „chuliganów”, na co my im nie pozostajemy dłużni i nawzajem się przekrzykujemy. Wygrywamy 1:0 po samobójczej bramce w końcówce spotkania. Powrót mija spokojnie, choć na trasie przejazdu napina się miejscowa młodzież. Reagujemy na to śmiechem.

Źródło: zin SK1964 nr 2, kwiecień 2007 (Katowice)

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 28.03.2007 PP: Grunwald Ruda Śląska – GKS Katowice

Relacja sportowa

Grunwald Ruda Śląska: Janosz – Jarczyk, Szpoton, Gawełczyk (63. Kusiak), Waga, Łuszczek, Karcz (79. Derek), Wróblewski, Sadlok, Kasprzyk, Kot (56. Jurok)
Trener: Fryderyk Duda

GKS Katowice: Urbańczyk – Okrzesik, Markowski, Bartnik (73. Grzegorz Górski), Gajowski, Jaromin, Kapias, Sierka, Lasek, Gielza (85. Łukasz Wijas), Sadowski (68. Kopański)
Trener: Piotr Piekarczyk

Bramki: – Szpoton (90)