PP: MKS Korona Kielce 1-0 GKS Katowice

07.11.1998, sobota 12:00 – widzów 5000

Do Kielc pojechało 220 fanów z Katowic. W Sędziszowie gdzie mieliśmy krótki postój promocja trafia tamtejszy dworcowy bar z którego znika mnóstwo towaru. Jeden z naszych który odszedł od grupy zbiera oklep od miejscowych. Wyskakujemy do nich lecz ich już nie ma. Na meczu niezły doping z naszej strony. Po końcowym gwizdku na murawę wpada Korona lecz do niczego nie dochodzi. W drodze powrotnej w Olkuszu lecą dwie szyby, wybite zapewne przez Zagłębie. Jeden z Gieksiarzy dostaje kamieniem.

Źródło: zin GLADIATOR nr 3 (Sławków)

W Kielcach gdzie zjawiło się 195 trójkolorowych dochodzi do awantury z psami, a Korona wybiega na murawę.

Źródło: magazyn ULTRA (w zinie omyłkowo opis ten jest do meczu z 15.04.2000)

Relacja GieKSy

Nas ok. 200, razem z nami 1 fan Banika. Scyzory po meczu wbiegają na boisko, nas powstrzymuje ochrona. Spokój.

Źródło: zin ZIN ZINÓW i POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 1999 nr 1 i nr 2 (Bełchatów)

Relacja GieKSiarza

Nas 220. Po meczu Korona wpada na murawę.

Grzegorz

Źródło: zin HOOLIGANS 1999 nr 1 (Legnica)

Relacja Korony

Ich (GKS-u) ok. 200-250 (trudno określić). My przed meczem wjeżdżamy z bramą, ale kurwy z ochrony używają gazu i tylko niektórym udaje się wejść. Po meczu wbiegamy na boisko podziękować piłkarzom, a potem może ruszyć na GKS. Dopierdala się ochrona i psy. Lecą w nich brechy, kamienie, metalowe kulki. Jeden ochroniarz „przyjął” na klatkę głośnik, który 2 chłopaków musiało przerzucać przez siatkę. Nas w młynie 400-450, w tym ok. 30 Stal Mielec, 6 Cracovia, 2 Tarnovia i 3 Polonia Warszawa.

GRUBKINS (KORONA KIELCE)

Źródło: zin PRIDE OF POLAND – POLISH ULTRAS 1999 nr 1 (Bełchatów)

Relacja Korony

GieKSy około 210-230. My przed meczem mamy pod kasami drobny dym z ochroną. Także po spotkaniu dzięki nam interweniuje policja i ochrona. W drodze na dworzec w szalikowców z Katowic lecą podobno kamienie itp. U nas tego dnia: Stal Mielec – 45, Cracovia – 7, Polonia Warszawa – 3 oraz Tarnovia – 3+2 panienki.

Źródło: zin HOOLIGANS 1999 nr 1 (Legnica)

Relacja Cracovii

Gości 300-250. Od nas 8 osób. Po meczu zamieszki z ochroną, która nie chce wpuścić kibiców na płytę.

Pasiak

Źródło: zin ULTRASI 1999 nr 25

Relacja Stali Mielec

Na pucharowym meczu Korony w Kielcach z Katowicami wspieramy naszych braci w 50 głów.

Daniel

Źródło: zin HOOLIGANS 1999 nr 1 (Legnica)

Relacja Stali Mielec

Wspieramy Koronę  w Kielcach na meczu z GKS-em Katowice w 45 głów.

Łukasz

Źródło: zin PIŁKARSCY KIBICE 1999 nr 4 (Radomsko)

FILM: 07.11.1998 PP: Korona Kielce – GKS Katowice

Relacja sportowa

Korona Kielce: Pyskaty – Sitnicki, Pacoń, Rutka, Cichoń (88. Ruszkowski), Heinrich, Pastuszka, Kozubek, Kozak, Pietrasiński (83. Kubicki), Trestka (87. Grzesik)
Trener:

GKS Katowice: Tkocz – Adamus, Mandziejewicz (35. Olczak), Jermakowicz, Widuch, Szala, Bała, Miąszkiewicz, Jacyna, Muszalik (46. Andruszczak), Pęczak (46. Oberaj)
Trener:

Bramki:
Sędzia:
Ż. kartki:

Gospodarze od początku spotkania panowali na boisku i szybko mogli zdobyć gola, lecz najpierw uderzenie Trestki sparował dobrze dysponowany Tkocz, a kilka minut potem Pastuszka nie trafił w światło bramki. Katowiczanie dopiero w 24 minucie „przeprowadzili akcję, po której można było się domyślać, iż grają w ekstraklasie”, żadnych efektów jednak ona nie przyniosła. Potem znów nastąpiły ataki Korony i jeden z nich – po podaniu Trestki do Pietrasińskiego – uwieńczony został powodzeniem.
W drugiej połowie, mimo ambitnych starań gości oraz roszad w składzie przeprowadzonych przez trenera Koniarka, to gospodarze byli bliżej strzelenia kolejnej bramki, niż katowiczanie doprowadzenia do remisu.

W 1/4 finału kieleccy drugoligowcy ulegli, po wyrównanej rywalizacji – GKS Bełchatów, drużynie, która w czerwcu 1999 roku opuściła ekstraklasę razem z Katowicami.

„Drużyna Górniczego Klubu Sportowego w rozgrywkach Pucharu Polski”
Autor - Adam Fryc

Źródło: gkskatowice.eu