PP: Legia Warszawa 2-1 Górnik Zabrze

18.04.2018

Relacja Górnika

Za nami rewanżowe spotkanie w półfinale Pucharu Polski. Niestety Górnik musiał uznać wyższość Legii, i przegrał mecz 1:2. Pożegnaliśmy się z rozgrywkami o Puchar Polski, jednak jesteśmy pewni, że nikt z nas nie ma pretensji do piłkarzy, a wręcz przeciwnie czuje dumę, że udało im się dojść tak daleko!
Do Warszawy udaliśmy się autokarami, a koszt wyprawy wynosił 90 zł. Od początku spotkania ruszyliśmy z dopingiem z wiarą w korzystny wynik. Kilkukrotnie prowadziliśmy wymianę uprzejmości z miejscowymi, ale to standard podczas spotkań z Legią. Każdy z obecnych na sektorze, a także wszyscy sympatycy Górnika, którzy oglądali mecz w tv mocno liczyli, że po tylu latach uda nam się awansować do finału. Po bramce dla naszej drużyny na sektorze zapanowała prawdziwa euforia, w wyniku której dopingowaliśmy bez koszulek. Czuliśmy, że historia wreszcie tworzy się na naszych oczach, że uda nam się utrzeć nosa Legii i wszystkim mainstreamowych mediom, które bez ceregieli na każdym kroku faworyzują stołeczną drużynę. Jak się później okazało wynik spotkania nie był dla nas korzystny. Pomimo tego mocno podziękowaliśmy piłkarzom za walkę, zaangażowanie i serce oddane tego dnia na boisku. Dla kibica nie ma nic piękniejszego, niż móc zobaczyć własną drużynę, która gryzie przysłowiową trawę i walczy do samego końca!
Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „Ultras”, „Śp. Pastor” oraz transparent „Ostatni gwizdek”.
Warto zaznaczyć, że tego dnia po obu stronach zabrakło opraw.
Kibice Legii wystawili dobry młyn, który prowadził doping przez całe spotkanie. Spotkanie z trybun przy ul. Łazienkowskiej oglądało ok. 15 tys. widzów. Wynik ten nie jest najlepszy, tym bardziej, że mecz odbył się o godz. 20:30, a nie o 18 jak graliśmy u nas. Przypominamy, że wtedy na Roosevelta zasiadł komplet. Fani stołecznej drużyny bardzo często bluzgali w naszą stronę, i poza tym nie pokazali nic specjalnego.
Warszawiacy wywiesili następujące płótna: „Ultras Legia”, „CWKS”, „Żyleta”, „Radiomiak”, „Legia&ADO”, „Mistrz Polski”, „Legia to my”, „Warriors”, „Wielkie Księstwo Warszawskie”, „Zagłębie”, „Olimpia”, „Lucjan Brychczy”.

Górnicy dzięki za walkę!

Źródło: Roosevelta81.pl

Tego dnia w sektorze gości zasiadło 333 fanów Torcidy, wspieranych przez 8 GieKSiarzy i 4 fanów ROW-u Rybnik.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net