PP: MKS Pogoń Szczecin 2-1 pd. KS Górnik Zabrze

05.12.2023, wtorek 18:00 – widzów 7187

Relacja GieKSiarza (Witosa)

Cztery dni po ligowym pojedynku pomiędzy Górnikiem a Pogonią, znów przyszło zmierzyć się obu drużyną. Tym razem w ramach Pucharu Polski i tym razem w Szczecinie. Ponieważ Portowcy mimo zakazu mogli wejść na mecz w Zabrzu, nie trudno było się domyśleć że Górnicy mogą liczyć na to samo w ramach rewanżu – piłka nożna dla kibiców! Kibice KSG dostali zakaz za odpaloną pirotechnikę w Sosnowcu.
Do stolicy Zachodniopomorskiego wyruszamy transportem kołowym po godzinie ósmej. Cały czas jedziemy z wahadłem, a na miejscu jesteśmy około godzinę przed rozpoczęciem meczu. Dzięki kibicom MKS-u , na stadionie im. Floriana Krygiera zajmujemy sektor obok klatki. Żabole na wyposażeniu mieli takie flagi jak: ŚP. PASTOR, GÓRNIK ZABRZE i XXX. Dopingowaliśmy przez ponad 120 minut, lecz niestety zwycięstwo w dogrywce przypadło gospodarzom, przez co KSG odpada z tegorocznych rozgrywek Pucharu.
Granatowo Bordowi uformowali młyn za ogromną flagą „MORSKI KLUB SPORTOWY – MORSKIE MIASTO SZCZECIN”, do którego zaprosili licznie zgromadzone dzieci, które znalazły się na stadionie w ok. 600, dzięki akcji ich stowarzyszenia. Na wyposażeniu mieli też mniejszą flagę na gnieździe i kilka na masztach. Po meczu podrzucają nam prowiant na drogę powrotną za co wielkie dzięki! Ogólnie kolejną wyprawę do Szczecina, do swojego CV może dopisać 250 fanatyków, w tym 3 Wisłoka, 9 ROW i 5 GieKSiarzy, którzy podróżowali razem z zabrzańskimi braćmi z Pszczyny, Poręby i Centrum Zabrza – dzięki za wszystko! Podróż kończymy rankiem kolejnego dnia.

DAWID