PP: Wisła Kraków 0-1 GKS Katowice

11.11.1992,

Trzy dni po wizycie na Suchych Stawach znów obraliśmy kierunek na Kraków, tym razem na pucharowe spotkanie z Wisłą. Na stadionie awans do kolejnej fazy Pucharu Polski świętowało ok. 110 kibiców GieKSy. Grupa fanów z Katowic która podróżowała późniejszym pociągiem nie dotarła na mecz. Doszło do awantury pomiędzy fanami Wisły i GieKSy w której wzięło udział ok. 100 fanów. Chaja trwała kilkanaście minut zanim zjawiła się psiarnia i zawinęła kilkunastu kibiców.

Źródło: Monografia GieKSy Tom II

Artykuł z gazety:

„Bijatyka kibiców w Krakowie”

Kilkudziesięciu kibiców krakowskiej Wisły i GKS Katowice pobiło się 11 bm. przed meczem obu drużyn walczących w 1/8 Pucharu Polski. Do uspokojenia około 100, w znacznej części pijanych, fanów piłkarskich obu drużyn, przedstawicieli subkultur młodzieżowych, skierowano policjantów.
Jak poinformował oficer dyżurny Komendy Rejonowej Policji Kraków – Zachód, zatrzymano kilkunastu najbardziej aktywnych uczestników trwającej kilkadziesiąt minut bijatyki, niemal wyłącznie nieletnich. Ile odnotowano strat materialnych; nikt nie odniósł większych obrażeń.

Źródło: zin ULTRAS nr 2, 1996