RKS Garbarnia Kraków 0-2 GKS Katowice

29.04.2019, poniedziałek

Ponieważ z powodów wymogów Garbarnia rozgrywa mecze domowe na stadionie Wisły, gdzie sektor gości jest wstanie pomieścić nawet 1000 osób już od dawna staraliśmy się o zwiększenie puli biletów która wynosi 200 sztuk. Niestety zarząd RKS-u był nie ugięty i zastrzyk gotówki ze sprzedaży większej ilości wejściówek go nie interesował. Musieliśmy zadowolić się tymi dwoma setkami i wiedzą że nikt więcej nie wejdzie!
Do grodu Kraka ruszamy autokarami na lekko ponad dwie godziny przed meczem, a przy Reymonta meldujemy się na 30 minut przed pierwszym gwizdkiem (mecz o 17:00). Łącznie jest nas 209, w tym 4 fanów Banika – dzięki za wsparcie! Na sektor jednak wchodzą tylko posiadacze biletów. Co ciekawe na całym obiekcie, który może pomieścić 32804 widzów zasiadło ich 411. Gdzie tu sens i logika, tym bardziej że od paru miesięcy odmawia się nam większej puli, ale mniejsza już z tym. Na wyposażeniu mamy dwie flagi: „VIP” i „BANDITEN” oraz transparent prosto z imprezy z okazji 14 jubileuszu grupy GzG „cHuligani zawsze razem”. Cieszy również fakt że większość z nas posiadała szale, co staje się powoli naszą wizytówką na wyjazdach. Dobrze dopingujemy cały mecz, pamiętając również o gospodarzach dzisiejszej areny piłkarskich zmagań i ich koleżankach z Chorzowa. Leci m.in. „Wisła to stara ku*wa” czy też „tak bez powodu…”. Wszystkie bluzgi dość starannie zagłuszał spiker, któremu gęba się nie zamykała praktycznie do końca przyśpiewek. Nasi piłkarze po słabym występie wygrywają 0:2 z ostatnia drużyną, co pozwala nam być nad kreską, jednak do końca jeszcze trzy kolejki, więc walka o utrzymanie wciąż trwa! Dziękujemy piłkarzom za zdobycie 3 punktów i wracamy do Katowic gdzie meldujemy się ok 20:30.

Giszowiec obecny w 17 głów z transparentem (z ciekawostek dodam że kolejne 3 osoby z Giszowca obecne w Krakowie, jednak zakręceni pojechali na macierzysty stadion Garbarni przy ulicy Rydlówki. Pod stadionem TS-u meldują się na drugą połowę i nie zostają wpuszczeni).

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (2)

FILM:29.04.2019 Garbarnia Kraków – GKS Katowice KULISY/DOPING