ROW 1964 Rybnik 0-1 Elana Toruń

02.03.2019, sobota

Relacja GieKSy

Na dzień przed inauguracją naszej drużyny nasi przyjaciele rozgrywali ważny mecz w Rybniku, ROW podejmował Elanę i zapowiadała się wizyta wszystkich parchów z WRWE. Nasze oczekiwania sprawdziły się, a nawet więcej bo w klatce pojawiło się dodatkowo parę innych ekip. Elana była tego dnia wspierana przez Ruch, Wisłę, Myszków, oraz Unia Oświęcim (28) i Karpaty Krosno (25). W sektorze gości ogólnie zasiadło ok. 320 fanów (w tym 141 z Torunia), a prawie każda z ekip zaznaczyła swoją obecność flagą na płocie.
Zielono-czarni uformowali blisko 400-osobowy młyn i dopingują całe spotkanie. Często dochodzi do potyczek wokalnych z przyjezdnymi, ale to było nieuniknione. ROW wspiera tego dnia delegacja Górnika, Wisłoka (67) i my GieKSa w 27 głów. Trzeba dodać że powinniśmy bardziej spiąć się by wesprzeć naszych układowiczów w takim meczu. Większość naszej liczby to kibole z Żor. Giszowiec obecny w 3 osoby.

Relacja ROW-u Rybnik

Za nami inauguracja rundy wiosennej przy Gliwickiej 72. Wiosennej w zasadzie tylko z nazwy, bowiem była to już 22 kolejka ligowych rozgrywek, a i aura rozgrywania meczu była bardziej zimowa niż wiosenna… Na boisku kolejne ciężkie chwile dla Zielono-Czarnych, 9 porażka w sezonie i pomimo faktycznej walki do ostatniego gwizdka, nie udało się odwrócić sportowych losów tego spotkania. Elana aspirująca do awansu na zaplecze ekstraklasy wywozi z Rybnika komplet punktów, a my wobec pozostałych rozstrzygnięć, spadamy na sam dół ligowej tabeli. Z kibicowskiego punktu widzenia mecz przyciągnął niemal wyłącznie samych zainteresowanych. Oprócz 4 sektora, klatki i garstki widzów na trybunie krytej, niemal nie stwierdzono osób postronnych. Początkowo wszystko wskazywało na to, że goście dostaną maksymalnie 200 biletów, jednak jak to już wcześniej u nas bywało i tym razem udało się złamać opór klubu w kwestii przyznania większej puli biletów i ostatecznie koalicja wchodzi w liczbie sporo przewyższającej wspomniane dwie stówki. Liczby poszczególnych ekip zapewne podadzą sami zainteresowani, którzy na płocie wywiesili flagi Elany, Ruchu, Karpat, Unii i Myszkowa. Na przeciwległej stronie stadionu, wokół sektora 4 przewinęło się około 350-400 osób wśród których gościliśmy 67 osób Wisłoki z flagami ŁHE i Biało-Zieloni oraz delegację Górnika i GieKSy. Oprócz flag Wisłoki i naszych obecne transparenty: Haku PDW oraz Wszyscy do Łodzi – odnoszący się do nadchodzącego wyjazdu na Widzew.

Na koniec jeszcze kilka słów odnośnie „afery kominiarkowej”, którą w sieci pompuje internetowa armia spod znaku WRWE. Kibicowski świat widział już wiele rozmaitych prowokacji, jak chociażby psy biegające w klubowych szalikach na Marszu Niepodległości, zaś sama firma scorpion jest znana z krzywych akcji przy okazji wyjazdów i wpuszczania kibiców na sektory gości. My, jak większość ekip, które nie żyją w komitywie z zarządami swoich klubów, nie mamy żadnego wpływu na to, która firma jest wynajmowana do zabezpieczania meczów, ani kogo biorą na dany mecz. Mamy też świadomość tego, że wobec problemów waszej koalicji i tego jak zachowała się wierchuszka PF, będziecie na wszystkie możliwe sposoby lawirować w tym temacie i próbować rzucać gównem w pozostałych – a nuż się przyklei i choć na chwilę zdejmie z was odium jebanych konfidentów. Uznajemy to za równie żenujące, jak fakt, iż będąc w 5 ekip na sektorze gości, daliście się obsługiwać cwelowi z ochrony w tejże kominiarce, na spokojnie wdupiając przy tym giętą… Na koniec warto jeszcze nadmienić, że ten konkretny wzór kominiarki antyWRWE nigdy nie był przez nas produkowany ani rozpowszechniany. Także szukajcie afer dalej przy czym pamiętajcie, że wszyscy możecie być nagrani i w odróżnieniu od filmiku z waszego sektora, możecie nie mieć spokoju jak wasi ziomale znów pójdą w koronę.

Źródło: row.rybnik.pl

Relacja Elany Toruń

Ruszyła wiosna. W pierwszą sobotę marca, na pierwszym meczu w Rybniku zameldowało się ok. 320 kiboli przyjezdnych w tym 141 Elana Toruń oraz delegacje zaprzyjaźnionych z nami ekip takich jak Ruch Chorzów, Widzew Łódź, KS Myszków, Karpaty Krosno, Unia Oświęcim i Wisła Kraków.
Na płocie wywiesiliśmy 7 flag ( Śp. Mucha, Elanowcy, W jedności siła (Ruch & Elana), Mijaczów (KS Myszków), PDW (Ruch), Karpaty, Unia (Oświęcim)) oraz transparent Śp. Tomas! Na meczu spora ilość obustronnej pieśni wulgarnej skierowanej w stronę przeciwnika ale jak mogłoby być inaczej skoro nawet jeden z ochroniarek(najwidoczniej fan miejscowego ROWu) stał w kominiarce antyWRWE… sytuacja ta nie wymaga chyba dodatkowego komentarza.
Jeżeli chodzi o sytuacje na boisku to piłkarze wygrali 1:0 i trzy punkty wróciły z nami do Torunia. Oby tak dalej. Na koniec wielkie podziękowania dla ekip, które tego dnia nas wsparły i pozdrowienia dla wszystkich obecnych. TERAZ WSZYSCY NA INAUGURACJE WIOSNY W TORUNIU NA MECZ Z RESOVIĄ RZESZÓW!!!

Źródło: elanowcy.pl