ROW 1964 Rybnik 0-1 Stal Stalowa Wola

20.07.2018,

Relacja ROW-u

Na pewno nie tak miała wyglądać sportowa inauguracja najciekawszego od lat sezonu w II lidze. Po słabym meczu i rażącej nieskuteczności zielono-czarni nie zdołali strzelić nawet gola zespołowi ze Stalowej Woli a tracąc bramkę po kontrataku przyjezdnych zostaliśmy z niczym. Tyle z boiskowych wrażeń. Osobny aspekt to trybuny – pomimo piątkowego terminu frekwencja na IV przyzwoita i oscylowała w granicach 300 osób, na co w dużej mierze wpływ miała perspektywa meczu z udziałem kibiców gości, których w bieżącej rundzie nie powinno przy G72 zabraknąć! Koalicja przyjezdnych działająca pod szyldem „Stalowego Jastrzębia” zjawiła się w Rybniku w sile 220 osób (z tego 123 GKS) i w całości zdołała wejść do klatki w okolicach początku drugiej połowy. Wtedy też nie zabrakło wzajemnych „uprzejmości” które fragmentami meczu zdominowały repertuar przyśpiewek. Z nami na sektorze obecna GieKSa w niespełna 40 osób i delegacja Torcidy. PS: Mariusz Muszalik – dziękujemy!

Apelujemy przede wszystkim do zawodników ale i działaczy o maksimum zaangażowania na boisku jak i poza nim w celu odzyskania zaufania i przyciągnięcia widzów na Gliwicką! Mecz ze Stalową to już historia ale przed nami cała seria pojedynków, które mają potencjał na sporą widownię. To czy uda się ją przyciągnąć na stadion w znacznej mierze zależy od podjęcia działań, które póki co zawsze schodzą na dalszy plan. Najwyższy czas zmienić nastawienie i podjąć walkę na murawie i w marketingu o odwrócenie tej zgubnej tendencji!

Źródło: row.rybnik.pl

Relacja GieKSiarza

Na piątkowy mecz w Rybniku udajemy się w 40 głów (GzG 6 osób). Spotkanie zapowiadało się ciekawie ponieważ fani Jastrzębia zadeklarowali wsparcie gości ze Stalowej Woli. Tak tez się stało i w klatce pośród 220 osób znalazło się 123 fanów jastrzębskiego GKS-u. Goście wywiesili kilka małych płócien z których najkonkretniejsze było „OBPNŚ”.

Fani ROW-u uformowali ok. 300 osobowy młyn i dobrze dopingowali całe spotkanie. Nie zabrakło wzajemnych „pozdrowień” które stały się częstą częścią repertuaru. Na płocie zawisły takie flagi jak: GLADIATORS FROM ROW RYBNIK (mała), GLADIATORS & TORCIDA, GRUBIORZE oraz trans MARIUSZ DZIĘKUJEMY.

Relacja Stalówki

Na pierwszy wyjazd w sezonie 2018/2019 udajemy się do Rybnika. W sektorze gości zasiada ok 220 Kiboli w tym: 60 ze Stalowej Woli, 123 GKS Jastrzębie, Stal Rzeszów i Karpaty Krosno. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Droga mija szybko i sprawnie. Długo wchodzimy na stadion z powodu dopisywania się do listy sporej ilości osób. Na płocie wieszamy 3 flagi. Doping zaczynamy w drugiej połowie. Nie obyło się bez wymiany uprzejmości z miejscowymi. Piłkarze wygrywają i w dobrych nastrojach wracamy do Stalowej Woli.